Një HomePod i ri me një iPad të lidhur? Bloomberg thotë se kjo është e ardhmja

Intercom

HomePod mund të bëhet një nga pajisjet thelbësore në Apple nëse parashikimet e analistëve të Bloomberg bëhen të vërteta. Analisti juaj i rregullt, Mark Gurman thotë se e ardhmja ndodh pasi Apple lëshon një altoparlant të ardhshëm të nivelit të lartë HomePod që mundet përfshijnë një iPad i lidhur përmes një krahu robotik që gjurmon dhe ndjek përdoruesit nëpër një dhomë.

Sipas informacionit të ri të siguruar nga Mark Gurman, analisti i Bloomberg, domethënë një nga revistat më të njohura të specializuara, specifikohet se Apple po vlerëson mundësinë e shtoni një iPad në HomePod të ri. Në këtë fjali gjejmë dy ide:

  1. Un modeli i ri i HomePod. Nuk është hera e parë që i kemi dëgjuar këto lajme dhe nuk është aspak e çmendur duke marrë parasysh që kompania kohët e fundit ndërpreu HomePod origjinal, megjithëse ju përsëri mund t'i blini ato. Sigurisht, jini të kujdesshëm sepse mund të merrni një model nga tre vjet më parë. 
  2. Pajisja e re që mund të lansohet në treg do të kishte një iPad bashkangjitur nga krahu robotik Me të cilat mund të gjurmohen dhe ndiqen përdoruesit nëpër dhomat ku ndodhen.

Ne dinim për mundësinë e lançimit të një të re modeli i ekranit prekës, por ne nuk dinim asgjë për këto veçori të reja spektakolare. Po flasim për një HomePod që do të kombinonte një ‌iPad‌ me një altoparlant dhe do të përfshinte gjithashtu një aparat fotografik për bisedë video. Apple po eksploron mundësinë e lidhjes së ipiPad me altoparlantin me një krah robotik që mund të lëvizë për të ndjekur një përdorues nëpër dhomë, e ngjashme me pajisjen më të fundit të Amazon Echo Show. Njohja e fytyrës përdoret për të mbajtur përdoruesit në kornizë gjatë thirrjeve konferencë ose kur ju kërkohet vëmendje.

Bloomberg vëren se zhvillimi i kësaj altoparlanti të nivelit të lartë është në fazat e hershme. Në fakt ata i referohen asaj si një "koncept", diçka e ngjashme me një patentë. Diçka që nuk mund ta shihte kurrë dritën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.