Një Apple-I, një PowerBook 190cs nënshkruar nga Jobs dhe më shumë do të dalin në ankand në Mars

PowerBook në ankand në Mars

Se gjithçka në lidhje me Apple është në tërbim, është një fakt i pakontestueshëm, të paktën në mesin e adhuruesve të saj, logjikisht. Por është e vërtetë që disa objekte kanë arritur vlerë të pallogaritshme në tregun e ankandit. Kujtojnë Apple-1 që ajo u ankandua për një shumë të madhe parash dhe me shumë objekte të tjera. Ne kemi mësuar se një ankand shumë i veçantë do të mbahet në Mars. Ndër objektet është një PowerBook i firmosur nga vetë Steve Jobs.

Por nuk është vetëm ky objekt. Një Apple-1 plotësisht funksional është gjithashtu në ankand. Do të ketë edhe objekte të tjera, disa shumë kurioze dhe të tjera me vlerë të pallogaritshme në kohën kur janë bërë.

Artikuj të paçmuar të Apple, përfshirë një PowerBook të nënshkruar nga Steve Jobs.

Ylli i ankandit që do të mbahet marsin e ardhshëm nga kompania Ankandi i RR do të jetë një PorwerBook 190cs nënshkruar nga Steve JobsNë nënshkrimin mund të lexoni: "Doc, Happy Computing, Steve Jobs". I renditur në gjendje shumë të mirë, laptopi do të dalë në ankand duke filluar nga 1,000 dollarë.

Kjo është arsyeja pse ankandi është quajtur "Ankandi i Steve Jobs" ku janë zgjedhur elementë kryesorë me të cilët do të tregohet historia e Apple. Nga themelimi dhe suksesi i saj i parë tregtar gjatë ditëve të Macintosh.

Artikujt e ankandit janë mbledhur nga Inxhinieri i Projektimit të Produkteve të Apple, Jerrold Manock, ndonjëherë referuar si "babai" i Grupit të Projektimit Industrial të kompanisë.

Një Apple i ri del në ankand në Mars

Nëse ylli i medias është produkti i nënshkruar nga ish CEO i Apple, dheArtikulli që pritet të marrë çmimin më të lartë është plotësisht funksional Apple-1. Hasshtë klasifikuar si produkt në gjendje të jashtëzakonshme. Faji i kujdesit kaq të mirë është se ai ka një nga bordet më të fundit Apple-1 NTI dhe që përfshin të gjithë kondensatorët e verdhë dhe një CPU Synertek C6502.

Apple-I është në ankand së bashku me kutinë e tij dhe një komplet që përfshin: tastierë, monitor, furnizim me energji elektrike, modulator të TV dhe manuale të funksionimit. Oferta fillestare përcaktohet në 50,000 dollarë. Kështu që ju e dini


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.