Një mundësi për të përmirësuar cilësinë e zërit të kufjeve iPod

kufje me cilësi të shëndoshë iPod
L auriculares që hyjnë në lojë me të iPodtingëllon mirë për publikun e gjerë, por ata nuk janë të preferuarit e njerëzve me detaje cilësia e tingullit, keni pritje të mirë në të gjitha nuancat e tingull dhe ato ofrojnë shumë rehati, por e vërteta është se dobia e tyre mund të optimizohet pa pasur nevojë t'i çmontoni ato ose të përdorni dispositivos.

L auriculares del iPod Ata vijnë të pajisur me disa vrima në pjesën e prapme, funksioni specifik i të cilave është të lejojnë tingujt e jashtëm të kalojnë në mënyrë që kur përdorni tuajin iPod, mundeni ju gjithashtu jini vigjilent dhe mos harroni asnjë ngjarje rreth jush, megjithëse e vërteta është se nuk ka jastëk që bllokon plotësisht hyrjen e veshit në mënyrë që të mos lejojë ndonjë zhurmë të jashtme të kalojë.

Por nëse doni të keni më shumë decibel, gjëja më e thjeshtë është mbuloni vrimat për të cilat kemi folur më parë me shirit ngjitës për të bërë tingull që dilte nga vrimat e vogla, tani ajo kthehet në veshët tanë dhe ne dëgjojmë me kujdes deri në pajisje lëshojmë tonin sipas dëshirës sonë, nëse është shumë i fortë, me delikatesë shpojmë vrimat një nga një derisa merrni tingullin e dëshiruar.

Përmes | Fac-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jose dijo

  Çfarë është ajo, kështu që në vend që të dëgjohen më keq ato tingëllojnë vetëm fatale? Hahaha
  Na vjen keq për shaka, por e lezetshmja edhe pse vishet me mëndafsh, ajo mbetet e lezetshme.
  një përshëndetje

 2.   Maria molero dijo

  Jo, ata definitivisht nuk tingëllojnë mirë. Ata tingëllojnë si kufje të zakonshme, unë isha i zhgënjyer në cilësinë e zërit të Ipod Tocuh të ri, krahasuar me homologun tim Sony MP4.

 3.   Felipe dijo

  hahaha .. Unë tashmë kam pasur 2 iPod .. dhe kufjet SUKS! .. jane te tmerrshme ..
  kjo është arsyeja pse tani kam një Shure SE115 :)

 4.   joseto dijo

  Unë jam i zhgënjyer me cilësinë e audios time ipod otuch 2g, unë jam një nga ata shitës me pakicë audio, unë kam një celular sony w890i dhe krahasuar me ipod touch (kam përdorur të dy kufje, celular dhe ipod për të provuar) telefoni im celular fito me një avantazh të madh në ipod touch dhe pa ma në krye barazuesi i ipod touch është i keq xd nuk do të blihet me mega bas të qelizës time

 5.   leopardi i lire dijo

  E vërteta është se kufjet origjinale që vijnë me ipod janë me cilësi mesatare të zërit krahasuar me kufjet nga prodhuesit e tjerë. Ajo që u rekomandoj njerëzve që kanë prekje ipod dhe iphone (nëse duan të përmirësojnë zërin) është që të marrin kufje të markës Sony por ato me veshë gome, si ato që vijnë në celularët W580, W300, ndër të tjera. këto prodhojnë tinguj bas shumë të mirë dhe konfigurojnë Equalizerin e iDevice në R&B ose Hip-Hop dhe kështu do të kuptoni se në të vërtetë tingulli i këtyre lojtarëve është i shkëlqyeshëm, madje do të thoja që është i njëjtë ose pak më i mirë se ato Sony.

 6.   Hoze Raul dijo

  Epo, e vërteta është se nuk ka asgjë më të mirë se një iPod për të dëgjuar muzikë, kufjet që vijnë me ipos janë të mira, por jo aq shumë, prandaj preferoj të blej ndonjë Sony, ose Panasonic por pinjoll dhe të shkëlqyeshëm, dhe nga itunes ngre volumin në muzikë në mënyrë që të tingëllojë bastard dhe të mos dëgjosh zhurma të jashtme hehehe