Një Apple Watch ndihmon në një dërgesë gjatë një fluturimi transoqeanik

lindje

Tashmë ka disa njerëz që ua detyrojnë jetën e tyre Apple Rights Watch. Unë vetë nuk do të isha gjallë, nëse Apple Watch nuk do të më kishte zgjuar me alarmin me frekuencë të ulët atë mëngjes kur zemra ime po rrihte me 25 rrahje në minutë.

Sot ne shpjegojmë se si ata përdorën një Apple Watch në një dorëzimi i parakohshëm që u befasua në mes të një fluturimi transoqeanik. Pajisja shërbeu për të kontrolluar pulsimet e të porsalindurit, të lindur dikur.

Raymond Mounga lindi semanas 11 përpara afatit në një fluturim Delta nga Salt Lake City, Utah, për në Honolulu, Hawaii, më 28 Prill. Nëna e tij, Lavinia Mounga, hyri në punë në mes të fluturimit.

Edhe foshnja edhe nëna ishin me fat, pasi në bord ishin një mjek dhe tre infermiere dhe ata hynë në veprim për të të marrë pjesë në dorëzimin mbajeni foshnjën të qëndrueshme derisa fluturimi të ulej disa orë më vonë në Hawaii.

El Dr.Dale Glenn, një mjek i familjes në Qendrën Mjekësore Straub, ndihmoi me infermieret për të sjellë foshnjën në botë dhe hartoi një plan urgjence për të mbajtur të porsalindurin e parakohshëm të qëndrueshëm pas lindjes, derisa ai të mos mund të hynte në një inkubator për foshnje të parakohshme.

Glenn komentoi pasi zbriti nga aeroplani se instrumentet në bord nuk ishin të përshtatshme për t'u kujdesur për një fëmijë të parakohshëm, i cili lindi në 29 javë në vend të 40 javëve të zakonshme. Kështu që ata improvizuan një ngrohës për të ruajtur temperaturën e foshnjës me ngrohëset e shisheve që ishin në mikrovalë. Ata gjithashtu përdorën një Apple Rights Watch për të monitoruar rrahjet e zemrës së foshnjës së porsalindur, gjatë uljes së avionit.

Pas uljes, nëna dhe foshnja u transferuan të sigurt dhe të shëndoshë në Qendrën Mjekësore Kapiolani, ku Raymond do të duhet të kalojë disa javë në një inkubator derisa të dy të shkojnë në shtëpi. Lajm i mirë me një fund të lumtur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.