Një sfidë e re e aktivitetit të Apple Watch për kinezët

Ju duhet ta shpjegoni mirë titullin. Nuk është se Apple tani fillon të diskriminojë përdoruesit e saj sipas racës, larg saj. Thjesht, 8 Gushti është Dita Kombëtare e Fitnesit në Kinë, dhe Apple dëshiron ta festojë atë me një sfidë të veçantë për të gjithë ata përdorues të Apple Watch që jetojnë në këtë vend.

Ne tashmë e dimë që Apple kërkon ndonjë justifikim për të krijuar sfidat e aktivitetit. Një mënyrë argëtuese për të inkurajuar përdoruesit e Apple Watch të ushtrojnë. Ai fillon në mënyrë periodike sfida të vogla që lidhen me trajnimin, dhe nëse i arrini ato, ju fitoni "shënja" dixhitale që mund t'i ndani me miqtë tuaj. Tjetra u kushtohet atletëve kinezë.

Kina feston çdo vit Dita Kombëtare e Fitnesit që nga Lojërat Olimpike të Pekinit 2008. Për të tretin vit radhazi, Apple feston ngjarjen me një Sfidë Aktiviteti Apple Watch. Ky është një rast i rrallë kur Sfidat e Aktivitetit janë të bllokuara gjeo. Ju do të përdorni këtë sfidë vetëm nëse banoni në Kinë.

Kjo sfidë e veçantë dhe ekskluzive do të jetë në dispozicion vetëm në 8 gusht. Përdoruesit e Apple Watch që jetojnë në Kinë do të jenë në gjendje të zhbllokojnë një çmim të veçantë aktiviteti duke përfunduar të paktën 30 minuta stërvitje.

Apple do të shpërblejë përdoruesit që e plotësojnë atë me distinktivë ekskluzivë në aplikacionin Activity, si dhe ngjitësa të animuar për përdorim në Messages dhe FaceTime. Arritja mund të arrihet duke regjistruar çdo trajnim të Minuta 30 ose më shumë, nga çdo aplikacion që regjistron të dhëna tek Apple Health.

Apple zakonisht fillon rregullisht këto lloje sfidash për të inkurajuar përdoruesit e Apple Watch t'i plotësojnë ato në një mënyrë argëtuese. Zakonisht janë gjimnaze të vogla për ushtrime aktiviteti. Nëse i plotësoni ato unaza, ju merrni shpërblime në formën e shënjat dhe ngjitësit dixhitalë kështu që ju mund t’u tregoni miqve tuaj se e keni arritur sfidën. Por është shumë e pazakontë për kompaninë të nisë një sfidë të kufizuar në një zonë të caktuar të planetit, si në këtë rast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   fa dijo

    mos merrni një shkop në mëngjes për mëngjes.