Një shaka qesharake me ngjitëset AirPods në dysheme

Shumë herë nuk jemi plotësisht të vetëdijshëm se çfarë mund të nënkuptojë një shaka e këtij lloji në varësi të vendeve dhe është e qartë se duhet të jetë së paku qesharake të përkulesh dhe të përpiqesh të marr një AirPod të supozuar të humbur nga toka dhe që kjo është një ngjitje.

Mund të themi se shakatë e këtij lloji rrallë shihen në këto pjesë, por që në disa vende të planetit ato ndodhin dhe me siguri ato sjellin një buzëqeshje si për ata që i përgatisin, ashtu edhe për ata që bien. Atëherë ndjenja e të menduarit se askush nuk të ka parë duhet të pushtojë trupin e atyre që përplasen këta "AirPods të humbur" në rrugë.

Kjo sigurisht që është një shaka qesharake, kështu që do të ishte mirë të shikosh fytyrat e njerëzve që po përpiqen të kapin AirPod dhe të kuptojnë se është një afishe në tokë. Mallkimi i autorit të një mashtrimi të tillë në atë kohë duhet të jetë më e pakta që të vjen ndërmend në atë moment ... Këto janë disa nga imazhet që kemi parë në llogari të Instagrami i Pablo Rochat dhe llogarinë e tij në Twitter:

E vërteta është se është të paktën qesharake dhe mbi të gjitha për shkak të ngjashmërisë midis këtyre afisheve dhe kufjeve Apple. Unë jam më se i bindur se do të isha i pari që do të përkulem për t'u përpjekur të marr këto kufje të humbura në tokë, siç janë shumica e njerëzve që i hasin ato. Një shaka qesharake, pa dyshim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.