Një tjetër çmim për serialin «Ted Lasso»

Ted lasso

Komedia Apple TV + "Ted Lasso" sapo fitoi një tjetër çmim. Seriali kësaj here është vlerësuar me një çmim Peabody për përsosmëri në tregimin e njëqind historive. Dhe ai tashmë ka disa trofe të grumbulluar në dollapët e tij.

«Ted lassoDukej si një nga ato serialet tipike që bëhen nga amerikanët për amerikanët. Dhe e vërteta është se ka qenë një sukses i madh në të gjithë botën. Një vepër yjore e Jason Sudeikis që i ka futur të gjithë në xhepat e tyre, adhurues të futbollit amerikan dhe evropian apo jo.

Apple TV + seriali komedi Ted Lasso sapo fitoi një Çmimi Peabody për përsosmërinë në tregimin e tregimeve. Jason Sudeikis, i cili luan Ted Lasso në serial (dhe është gjithashtu producent ekzekutiv), pranoi çmimin në emër të aktorëve dhe krijuesve të shfaqjes. Në gala, ai u prezantua nga aktori dhe aktori tjetër komik, Will Ferrell.

Në të vërtetë, ky nuk është Çmimi i parë Peabody që fitohet nga një seri Apple TV +. Vitin e kaluar, seri Dickinson, me protagonist Hailee Steinfeld, u dha gjithashtu një Çmim Peabody. Në atë rast, kjo ishte për shkak të energjisë dhe anakronizmit të paraqitur në skenë. Në fakt, Dickinson është një nga komeditë më të veçanta dhe më të vështira për t’u kataloguar në peisazhin e serialeve të sotme.

Konfirmuar tashmë premierën e sezonit të dytë për 23 korrik, kemi të paktën 12 episode të reja të aventurave të trajnerit të veçantë të futbollit Ted Lasso të siguruar.

Duke marrë parasysh suksesin e madh të sezonit të parë, dhe atë që me siguri do të ketë edhe të dytin, ka shumë të ngjarë që seriali të zgjerohet në një sezoni i tretë. Kjo, nëse Sudeikis dëshiron, natyrisht. Pasi që përveç protagonistit kryesor të serialit, ai është edhe ai që vendos paratë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.