Një tjetër dyqan Apple që do të hapet më 26 pas 11 muaj rinovimesh: Shibuya

Dyqanet e Apple kanë pësuar ndryshime për muaj dhe më të vjetrat po modernizohen ose reformohen drejtpërdrejt plotësisht. Në rastin e dyqanit Barcelona në Qendra tregtare La Maquinista, Apple gjithashtu bëri disa ndryshime disa ditë më parë duke shtuar ekranin dhe hapësirën e madhe për "Sot në Apple" por në këtë rast dyqani Japoni ka pësuar një ndryshim më radikal që ka kushtuar 11 muaj për tu mbyllur.

Në parim duket se dyqani i rinovuar do të ketë më shumë hapësirë ​​fizike për përdoruesit dhe padyshim që do të ketë gjithashtu këndin e tij për klasat ose kurset që Apple ka dhënë në dyqane për disa kohë. Kështu që duket se Më 26 tetor do të jetë gati për hapjen e tij.

Me një iPhone të ri nën krah

Shumë prej dyqaneve që do të rihapen pas një reforme po shënojnë datën 26 tetor dhe kjo datë përkon plotësisht me lansimin e asaj që ata thonë se do të jetë iPhone më i shitur i këtij viti, iPhone XR. Në këtë rast, përveç shitjes së modelit të ri, përdoruesit që vijnë në dyqan do të jenë në gjendje të shijojnë rinovimin dhe disa kurse që do të fillojnë tashmë në të njëjtën ditë të hapjes.

Apple vazhdon të shtojë rinovime dhe ndryshime në dyqanet e saj në përshtatuni me kohët e rejaMegjithëse është e vërtetë që këto nuk janë ndryshime rrënjësore, përveç disa rasteve siç është ky dyqan Shibuya që do të rinovohet plotësisht, ato janë të mjaftueshme për tu përshtatur me nevojat e reja të kompanisë. Të njëjtën datë (26 tetor) do të shohim edhe dyqanin e ri Covent Garden në Londër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.