Një tjetër dyqan spektakolar Apple po ndërtohet në Toronto

Si i pelqen ai mollë "Chulear" i fuqisë ekonomike duke ndërtuar dyqanet më spektakolare në të gjitha kryeqytetet e mëdha të planetit. Kompania nuk ka nevojë të "tërheq" klientët e saj me Dyqane që tërheqin vëmendjen. Kush hyn në një dyqan Apple, tashmë e di se çfarë dëshiron.

Por ju ende dëshironi që marka juaj të pasqyrojë luksin dhe cilësinë në dyqanet tuaja. Shtë e qartë se kur hyni në njërën prej tyre, ju e dini që jeni në një dyqan shumë të veçantë. Disa javë më parë kompania hapi një Dyqan spektakolar në en Teatri i Kullës nga Los Angeles, dhe tani ai po përfundon një tjetër në Toronto që do të jetë gjithashtu spektakolar. Zotëri i fuqishëm, z. Money ...

Apple nuk pushon në synimin e saj për të hapur dyqane të reja fizike në të gjithë botën, edhe pse tendenca është që çdo herë që klientët e saj blejnë mënyrë online, veçanërisht e detyruar për shkak të pandemisë së lumtur COVID-19. Tani po ndërtoni një dyqan të ri në Toronto, Ontario.

Një dyqan i ri Apple në Toronto, Ontario

Ky dyqan i ri Apple ka filluar të marrë formë ndërsa punëtorët që po e ndërtojnë atë janë në instalimin e plotë të paneleve të xhamit në pjesën e përparme të dyqanit.

Në maj, filloi ndërtimi i një dyqani të ri anije Apple Toronto, Ontario, e cila do të zërë tre katet e para të rrokaqiellit "The One at Yonge and Bloor". Të hënën e kaluar, frontet prej xhami të fasadës së dyqanit filluan të instalohen.

Siç mund ta shihni nga shkalla e fotografisë, panelet janë absolutisht të mëdha, me një lartësi afërsisht 10 metra. Apple nuk e ka konfirmuar zyrtarisht vendndodhjen e këtij dyqani, por dihet "jozyrtarisht" se kjo punë do të jetë e re Apple Store.

dyqani i ri do të vendoset në tre katet e para të kullës «I duhuri»Në qendër të Torontos. Dyqani ka akoma shumë punë për të bërë dhe ka të ngjarë të mos hapet me kohë për lançimin e iPhone 13 të Apple, me sa duket në shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.