Një tjetër ekzekutiv i moshuar i Sony nënshkruan për Apple TV +

Apple TV +

Disa vjet para debutimit të Apple TV +, Apple tashmë ishte duke punuar në atë që do të ishte shërbimi i saj video streaming dhe filloi një raund të nënshkrimeve midis prodhuesve të mëdhenj, si Sony nga ku morën dy drejtues të rëndësishëm.

Sipas Variety, një nga mediat jozyrtare të Apple TV +, pretendon se Chris Parnell, ka lënë pozicionin e tij si Bashkëkryetari i Sony për t'u bashkuar me radhët e Apple TV +, si përgjegjës për programimin dhe ekipin e krijimit dhe zhvillimit të serive.

Chris Parnell do t'i raportojë drejtpërdrejt Matt Cherniss, Shefi i Ekipit të Zhvillimit dhe Programimit. Në rolin tuaj të ri, përqendrojeni aktivitetin tuaj në krijimin e përmbajtjes origjinale për platformën Apple. Chris Parnell bashkohet me Jamie Ehrlicht dhe Zack Van Amburg, të cilët në vitin 2017 u larguan nga Sony për të udhëhequr përpjekjet e Apple në bastin e saj më të ri për transmetimin e videos.

Parnell ka punuar për Sony për 16 vitet e fundit. Në atë kohë, ai ka punuar në seriale të profilit të lartë si për shërbimet televizive ashtu edhe ato kabllovike dhe video streaming. Disa nga serialet më të njohura me të cilat Parnell ka realizuar Lista e Zezë, Outlander, Djemtë y Predikuesi. Gjithashtu ka bashkëpunuar në serialin Për gjithë njerëzimin në dispozicion në Apple, një seri që tashmë është rinovuar për një sezon të dytë.

Përmbajtje e re nga shtatori

Me pak fat, dhe nëse pandemia e shkaktuar nga koronavirusi, nuk ka ndikuar shumë në xhirimet e sezonit të dytë të serialit Shfaqja e Mëngjesit, Shih dhe Për të gjithë njerëzimin, ka shumë të ngjarë që nga Apple ata të fillojnë të ofrojnë episodi i parë i sezonit të dytë nga të gjitha këto seri nga shtatori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.