Një tjetër koncept i Apple Glass

Koncepti i syzeve AR

Ne kemi qenë duke folur në lidhje me thashethemet dhe patentat për disa javë për atë që ardhja e xhami i mollës, dhe në dizajn ka mjaft opsione në dispozicion. Në këtë kuptim duhet të jemi të qartë se fshati Cupertino do të jetë sa më hermetik, kështu që do të jetë e vështirë të dihet se cilat do të jenë me të vërtetë këto syze të realitetit të shtuar deri sa të lëshohen në treg.

Nga ana tjetër, ne kemi mundësinë të shohim koncepte nga dizajnerë të palëve të treta dhe me të dhënat që kemi në tryezë me sasinë e thashethemeve dhe rrjedhjeve, nuk ka dyshim se mund të krijojmë një koncept interesant. Kjo është pikërisht ajo Ai na tregon llogarinë zyrtare të Ben Geskin në Twitter.

Koncepti i Geskin për syzet Apple i krijuar nga llogaria në Instagram bat.not.bad, Një koncept shumë minimal dhe mbi të gjitha të dizajnuara për të ofruar informacione maksimale të mundshme për përdoruesit. Geskin zakonisht i ndan këto lloje të koncepteve të pajisjeve Apple rregullisht dhe më pas i ekspozon ato në rrjetin social:

Pyetja që ai i bën vetes në cicërimë është çelësi, A është kjo me të vërtetë e ardhmja e syzeve inteligjente të mollës? Epo, këtu të gjithë mund të japin mendimin e tyre mbi këtë koncept, pasi ato nuk janë reale. Mund të themi se ky lloj koncepti me montimin sipër është mjaft futuristik. Apple vazhdon të ruajë fshehtësinë maksimale me këtë produkt dhe logjikisht kështu do të ndodhë derisa ata të përfundojnë ta paraqesin atë, nëse e bëjnë këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.