Njihuni me aplikacionin OneDrive për Mac

ONEDRIVE N M MAC

Pasi folëm për Microsoft që mbart të vetat Microsoft Office paketë zyre në re, Ne do të shpjegojmë se si të gjejmë pak më shumë hapësirë ​​shtesë në atë re instalimi i aplikacionit OneDrive.

Microsoft u propozon përdoruesve një seri hapash me të cilët ata, nëse i kryejnë, do të shpërblehen me një hapësirë ​​shtesë në renë OneDrive. Një nga veprimet që mund të bëjmë si përdorues për të marrë më shumë hapësirë ​​në atë re është instalimi i aplikacionit OneDrive.

Microsoft, në të njëjtën kohë që ka azhurnuar shërbimet e tij në cloud, gjithashtu kishte vazhduar të krijonte një aplikacion me të cilin do të kishte qasje në hapësirën tonë në renë e tij nga kompjuteri ynë Mac. Isshtë në dispozicion në Mac App Store falas . Për të instaluar dhe konfiguruar aplikacionin, ndiqni këto hapa:

 • Shkarkoni aplikacionin OneDrive nga Mac App Store dhe instalojeni atë.
 • Sapo hyjmë në aplikacion, shfaqet një dritare që na pyet nëse duam të fillojmë ta konfigurojmë.

PANTALLAS_ONEDRIVE_1

 • Futni llogarinë tuaj Microsoft për të qenë në gjendje të identifikoheni. Automatikisht do të merrni një ekran në të cilin do të jeni në gjendje të zgjidhni ku do të vendoset dosja OneDrive.
 • Në hapin tjetër do të jeni në gjendje të zgjidhni nëse doni të ruani gjithçka që është brenda dosjes OneDrive ose vetëm disa dosje.

ONEDRIVE 2 Ekranet

Në fund të procesit, do të shihni se një ikonë shfaqet në shiritin e menusë së punës nga e cila do të jeni në gjendje të futni preferencat.

Tani e tutje, do të shihni që hapësira juaj në re rritet dhe përveç kësaj, secila skedar që futni në ndonjë prej dosjeve që ndodhen brenda OneDrive do të sinkronizohet automatikisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fran Ruiz Leon dijo

  Zbatim interesant dhe i domosdoshëm

 2.   alex41 dijo

  Përshëndetje PEDRO KJO P IRPROHEM T D BOJ ME QETSI SE SE JAM I RI DHE EFSHTEF E dobishme të jesh në gjendje të shohësh çdo gjë nga lëvizja ime. SUPER INTERESANT

 3.   Jgto dijo

  por nuk funksionon me lidhje simbolike dhe kjo e ndërlikon përdorimin e saj

 4.   I krishterë dijo

  E provova ashtu siç është dhe asgjë që kam në WebApp nuk është ngarkuar në dosjen e përmendur këtu, a e dini se çfarë duhet të bëj?
  Përshëndetje!