Njihni ciklet e hënës shpejt me aplikacionin Faza e Hënës

Kur bëhet fjalë për t'u informuar në lidhje me parashikimin e motit përmes Mac-së tonë, në App Store Mac kemi në dispozicion një numër të madh të aplikacioneve. Disa prej tyre gjithashtu na ofrojnë informacion në lidhje me fazat e ndryshme të hënën, por ka shumë pak që ofrojnë këtë lloj informacioni.

Nëse me zbatimin e kohës që kemi përfshirë në Mac-in tonë kemi mbetur, por ne jemi më të interesuar të dimë se cilat do të jenë ciklet e ardhshëm të hënës, në datat e tyre specifike, në Mac App Store mund të gjejmë Zbatimi i Fazës së Hënës, një aplikacion shumë i plotë që jo vetëm që na informon për ciklet e hënës, por gjithashtu na tregon përqindjen e ndriçimit, lindjes dhe perëndimit të diellit ...

Faza e Hënës, na lejon të dimë në çdo kohë, me grafikë më shumë se të pranueshme, kalendari hënor, si e kaluara ashtu edhe e ardhmja. Gjithashtu na lejon të dimë minutën e saktë në të cilën do të ndodhë edhe lindja e diellit dhe perëndimi i tij. Më poshtë ju tregojmë se cilat janë karakteristikat kryesore të aplikimit Faza e Hënë:

 • Na tregon fazat e ndryshme të hënës.
 • Ajo gjithashtu na tregon se sa është përqindja e ndriçimit të dritares.
 • Kalendari me ciklet e hënës.
 • Koha e saktë e lindjes dhe perëndimit të diellit.
 • Modaliteti automatik i grafikës ditën dhe natën.
 • Zbulimi automatik i vendndodhjes, për sa kohë që ne i japim lejen përkatëse, në mënyrë që të mos kemi nevojë të fusim manualisht vendndodhjen tonë.

Për të qenë në gjendje të shijojmë Fazën e Hënës, kompjuteri ynë duhet të menaxhohet nga OS X 10.8 ose më i ri. Faza e Hënës, ka një çmim në Mac App Store prej 2,29 euro dhe është gjithashtu i disponueshëm brenda ekosistemit iOS, kështu që ne mund të dimë të njëjtin informacion përmes iPhone ose iPad tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.