Nomad Base One, një bazë Magsafe që mund të nënshkruhet nga vetë Apple

Baza Një Nomad

Kur flasim për Nomad dhe aksesorët që prodhon për pajisjet Apple, kuptojmë numrin e produkteve që ka dhe cilësinë që ofron në secilën prej tyre. Prej shumë vitesh ne i shohim këto produkte loma dhe duken gjithnjë e më spektakolare deri në atë pikë sa mund të themi në disa raste se janë më të mira se disa nga ato të prodhuara nga Apple. Është e vërtetë që kompania Cupertino nuk është specialiste në prodhimin e aksesorëve dhe varet nga të tretët për të, por në këtë rast Nomad vazhdon të ofrojë produkte cilësore si p.sh. Baza Një nga Nomad.

Nomad Base One, MagSafe po ngarkon për iPhone tuaj

Ne do të themi se jemi më parë një nga dokat e karikimit më premium në treg sot në lidhje me produktet MagSafe. Dhe është se cilësia e ofruar nga kjo bazë karikimi Nomad është vërtet spektakolare në çdo mënyrë. Ok, jemi dakord që kemi të bëjmë me një bazë të thjeshtë karikimi për iPhone-in tonë, por është e vërtetë që brenda këtij segmenti aksesorësh gjejmë lloj-lloj produktesh dhe disa prej tyre me përfundime vërtet të drejta. Natyrisht që nuk është kështu, përkundrazi e kundërta siç mund ta shihni në faqja zyrtare e Nomad.

Mund të themi se po përballemi me një nga bazat e karikimit me finiturën dhe materialet më të mira në treg. Kjo bazë e re e karikimit Base One është krijuar posaçërisht për iPhone dhe ka një dizajn të metal i fortë dhe xhami që do t'ju pëlqejë. 

Specifikimet kryesore të bazës së karikimit Nomad Base One

Është e thjeshtë dhe praktike për t'u përdorur pasi është plotësisht e sheshtë që të mund të karikojmë iPhone tonë duke e vendosur pajisjen në të. Si mund të ishte ndryshe, ky aksesor karikimi nga firma e Amerikës së Veriut ka Çertifikuar nga MFi Magsafe, kështu që nuk do të keni asnjë lloj problemi me modelet e iPhone që janë të pajtueshme me këtë lloj karikimi.

Përveç certifikimit plotësisht MFi, baza e karikimit ofron mundësinë e përdorimit të një karikuesi të shpejtë 30 W me të cilin mund ta karikoni iPhone tuaj shumë më shpejt. Ky karikues nuk përfshihet në bazën e karikimit, ajo që përfshihet është kablloja e karikimit 2 metra e gjatë me porte USB C në të dyja anët për të mund të karikohet në një lidhës muri dhe në vetë bazën. Ky kabllo ndryshon ngjyrën sipas asaj të bazës, mund ta gjeni në të zezë ose të bardhë në varësi të secilit model.

Një prizë muri 15 W mund të përdoret gjithashtu për të karikuar iPhone tonë. Baza shton një pjesë gome jo të rrëshqitshme në fund në mënyrë që të ishit në modalitetin e tavolinës, megjithëse tashmë ju them se do të jetë e vështirë ta lëvizni pasi pesha e tij është 515 g. Kjo është një peshë me të vërtetë e lartë që vihet re sapo të merrni bazën në kutinë e saj.

Përmbajtja e kutisë së bazës së karikimit

Në këtë rast thjeshtësia e bazës është proporcionale me atë që shtohet në kuti dhe kjo është ajo që ne gjejmë kutinë me bazën e karikimit One dhe kabllon USB C përmendur më parë në të bardhë ose të zezë në varësi të ngjyrës së bazës. Baza ka një hapësirë ​​të konsiderueshme në krye për të vendosur iPhone tonë dhe për ta karikuar atë.

Duhet të blejmë veçmas përshtatësin e energjisë. dhe ne kete rast pamjet tregojne modelin zyrtar Nomad prej 30 W me porte USB C, ky adapter eshte ai Amerikan prandaj i duhet nje adapter tjeter per tu lidhur ne mur me spina qe kemi ne Bashkimin Europian.

Ashtu si shumë prodhues, përfshirë vetë Apple, kompania nuk shton karikues në pothuajse asnjë nga bazat e saj, përveç atyre që janë të sheshtë si ata që kemi parë tashmë në rishikimet e mëparshme në Mac si p.sh. Qendra e stacionit bazë ndër të tjera.

Doku i karikimit Nomad Premium

Siç kemi thënë në këtë artikull, nuk kemi asnjë dyshim se kjo është një nga bazat më të mira të karikimit të krijuara për iPhone-in tonë për sa i përket materialeve, dizajnit dhe veçorive. E keqja e këtij lloji të bazave të tarifimit është se logjikisht çmimi nuk është i krahasueshëm me bazat e tjera të tarifimit që gjejmë në treg. Natyrisht, cilësia premium e kësaj baze karikimi është në përputhje me çmimin e saj dhe është se ato kushtojnë pak më shumë se 100 euro, konkretisht 103 € në faqen e internetit Magnificos.

Ne ju rekomandojmë të përdorni këtë faqe interneti për të blerë aksesorë Nomad pasi është shumë më mirë sesa të blini direkt nga dyqani i vetë markës pasi transporti dhe tarifat që do të kushtonin do ta rrisnin çmimin ndjeshëm.

Mendimi i redaktorit

Baza Një Nomad
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
103
 • 100%

 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • Dizajn, materiale dhe dy ngjyra
 • Karikimi i sigurt MFi
 • Performanca dhe cilësia e ngarkesës

Contras

 • Asnjë karikues muri i përfshirë njësoj si të gjitha markat

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.