Ju nuk do të jeni në gjendje të identifikoheni me Apple në Epic më 11 shtator

Fortnite në Apple

Lufta midis Epic Games dhe Apple vazhdon dhe përshkallëzohet. Në përmbledhje, mund të themi se tani është një nisje e vazhdueshme e sulmeve nga secila prej kompanive. Apple e ka paditur Epic për dëmshpërblim pasi Epi kërkoi nga gjyqtarët që ta linin të kthehej në App Store. Duket se Apple përfiton sepse sulmet e saj janë të vazhdueshme. Më 11 shtator, nuk do të jeni në gjendje të identifikoheni me Apple në Lojërat Epike.

Lojërat Apple vs Epic

Pas pulsit të hedhur nga Epic te Apple (hedhur shumë mirë nga rruga), tani pasojat dhe plagët e kësaj lufte po vuajnë. Për momentin, duket se humbësi është Lojërat Epike, sepse nuk e keni më llogarinë e zhvilluesit me Apple, nuk mund të hyni në sezonin 4 të Fortnite dhe tani, gjëja e re është që nga 11 shtatori, Zgjidhja e sigurisë së hyrjes së Apple nuk do të funksionojë në Lojërat Epike.

Ju tashmë e dini që Apple krijoi aftësinë për t'u identifikuar në disa platforma dhe faqe në internet përmes një emaili unik dhe të krijuar rastësisht, të lidhur me emailin tuaj kryesor, me një fjalëkalim të krijuar në një mënyrë të sigurt. Në këtë mënyrë, Spam shmanget dhe llogaria e postës elektronike mund të kapet në kohën e përdorimit.

Lojërat Epic ishte një nga ato platforma dhe faqe në internet ku mund të regjistrohesh duke përdorur hyrjen në Apple. Nga 11 shtatori, Apple do ta çaktivizojë këtë mundësi për përdoruesit e saj. Prandaj, nëse jeni një nga ata që u regjistruan duke përdorur këtë opsion, Këshillohet që posta elektronike dhe fjalëkalimi të azhurnohen. Në këtë mënyrë nuk do të humbni hyrjen në llogarinë tuaj të Lojërave Epike.

Tani, nëse jeni paksa i hutuar dhe e lexoni këtë postim pas datës 11, dijeni që lojërat Epike mund të vazhdojnë t'ju ndihmojnë me llogarinë tuaj, për sa kohë që të merrni kontakt me to. Ata mund t'ju ndihmojnë manualisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.