Nuk do të ketë Fortnite për Mac për një kohë të gjatë

Fortnite

Apple ka marrë vendimin për të mos pranuar Lojra Epic si zhvillues me të drejtë të publikojnë aplikacionet e tyre në App Store derisa të gjitha ankesat nga padia që pronari i "Fortnite" me Apple të jetë shterur.

Dhe ato ankesa për dënimin e gjyqtarëve mund të zgjasin me vite. Pra, nëse keni ndonjë shpresë për të luajtur përsëri Fortnite në Mac, iPhone ose iPad, tashmë mund të uleni në një karrige për të pritur.

me mollë mos luaj. Dhe përballja me mollën gjigante mund t'ju tërheqë deri në pasojat e fundit. Ata të Cupertino kanë marrë vendimin për të mos lejuar që "Fortnite" të jetë përsëri në dispozicion në App Store derisa të jenë shterur të gjitha apelimet në dispozicion kundër dënimit të gjyqit që Epic Games kundër Apple.

Dhe meqenëse ankesa të tilla ligjore mund të zgjasin vite, ne tashmë mund t'i themi lamtumirë mundësisë për të qenë në gjendje të luajmë në Macs, iPhones y iPads në Fortnite në të paktën disa ose tre vjet. Pothuajse asgjë.

CEO i Lojërave Epike, Tim Sweeney, ka komentuar publikisht se Apple ka vendosur të ushtrojë të drejtën e saj për të përjashtuar kompaninë e saj nga App Store. Avokati i Apple, Mark perry, njoftoi avokati i Epic Gary Bornstein për vendimin "në minutën e fundit" të martën e kaluar sipas Sweeney.

Për më tepër, letra e Perry drejtuar Epic Games deklaroi se Apple nuk do të merrte në konsideratë kërkesat e mëtejshme për rivendosje derisa "gjykimi i gjykatës së rrethit të jetë përfundimtar dhe i papranueshëm". Sweeney beson se procesi mund të zgjasë deri në pese vite.

Fortnite

Mund të kalojnë vite para se të shihni përsëri Fortnite në një iPhone, iPad ose Mac.

Epic Games ka kërkuar të kthehet në App Store

Vendimi i Apple erdhi pasi Epic Games dërgoi një solicitud në Cupertino për të rivendosur llogarinë e tij të zhvilluesit. Apple tha se do të mirëpriste Epic Games - dhe "Fortnite" - përsëri në App Store nëse ndiqte të njëjtat rregulla si zhvilluesit e tjerë.

Në mesazhin nga Apple drejt Epic Games, gjiganti i teknologjisë Cupertino paralajmëron se vendimi bazohet në vendimin e gjykatës që thotë se Epic Games ka shkelur kontratën e saj si zhvillues në App Store dhe "sjellje të tjera mashtruese".

Gjykata gjithashtu vëren se Epic Games ka shkelur kontratën e saj duke infiltruar në një platformë pagese direkte, duke shkelur rregulloret e Apple App Store, me "Fortnite" të saj. Kjo shkelje e kontratës është arsyeja pse Apple mund të ndalojë ndalimin e llogarisë së zhvilluesit të Epic. Gjykata gjithashtu urdhëroi që Epic Games të kthehet rreth 30% nga paratë që i keni faturuar drejtpërdrejt pa kaluar nëpër App Store.

Dhe ndërsa Epic Games, i pakënaqur me vendimin, ka paraqitur një seri të apelimet, Apple ka plotësisht të drejtë të presë rezultatin e apeleve të tilla për të pranuar përsëri Epic Games si zhvilluesi i Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   david dijo

    Platforma Epic Games për Mac është e disponueshme ... por konkretisht Fornite për Mac kërkon 93,17 GB hapësirë ​​(çmenduni!)