Office for Mac është azhurnuar për të shtuar mbështetje të plotë në llogaritë iCloud dhe Yahoo

iCloud 12 tërhiqet nga Apple për gabime

Megjithëse Yahoo pushoi së qeni gjigandi i internetit u bë shumë vite më parë në vitet 2000, pas shitjes së tij në Verizon në 2018, kompania vazhdon të ofrojë një numër shërbimesh të tilla si posta. Yahoo, si Gmail dhe Outlook, ofrojnë vetëm një email, por gjithashtu sinkronizim kontakti dhe kalendari, si iCloud.

Sidoqoftë, aplikacioni Outlook për Mac, ofroi vetëm akses në llogaritë e emailit Yahoo! dhe iCloud jo në të gjithë platformën e saj, domethënë kontaktet dhe kalendari. Por me azhurnimin tjetër, menaxheri i postës elektronike Outlook për Mac më në fund do të ofrojë mbështetje të plotë për llogaritë iCloud dhe Yahoo.

Që nga fillimi, strategjia jonë ka qenë të ndërtojmë një përvojë të jashtëzakonshme Outlook bazuar në reagime të drejtpërdrejta nga ju, përdoruesit tanë. Ne i kemi kushtuar vëmendje të madhe asaj që ata kanë për të thënë dhe që nga shtatori, ne kemi shtuar më shumë se 50 nga tiparet më të kërkuara në Outlook të ri për Mac, duke përfshirë mbështetjen për lloje shtesë të llogarisë, përmirësime të sigurisë dhe më shumë mënyra për të qëndroni në krye të gjërave. kalendari juaj. Reagimet e vlefshme që kemi marrë na kanë ndihmuar gjithashtu të rregullojmë përparësitë tona

Ky nuk është lajmi i vetëm që Office ka marrë me azhurnimin më të fundit, pasi që përpunuesi i fjalëve Word ka marrë edhe një përvojë e përmirësuar e diktimit me një toolbar të ri të diktimit përveç që është i disponueshëm ky funksion në më shumë gjuhë.

Diktimi tani është në dispozicion në më shumë gjuhë. Me shtimin e më shumë gjuhëve, më shumë folës nga e gjithë bota mund të përdorin veçorinë e të folurit në tekst. Diktimi tani mbështet shtatë gjuhë të reja: hindisht, rusisht, polak, portugalisht (Portugali), koreane, tajlandeze dhe kineze (Tajvan).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.