OPPOWatch i ri është fiksuar edhe në Apple Watch

OPPOWatch

Dizajni, rripi, madje edhe ndërfaqja në foton e prezantimit të saj na kujtojnë Apple Watch. Ne e kuptojmë që kjo lloj ore ka një dizajn të ngjashëm me Apple Watch, por në këtë rast vetëm kurora dixhitale mungon ...

OPPOWatch i ri Ai do të mbërrijë zyrtarisht në 6 Mars, të Premten e ardhshme dhe dizajnin e tij në mungesë të shikimit të specifikimeve të tjera mund të themi se është një kopje e orës Apple. Ne nuk e kuptojmë shumë mirë pse prodhuesit nuk kërkojnë alternativa të ndryshme në orët e tyre inteligjente siç bën Samsung, për shembull, kopjimi i një modeli mund të funksionojë për disa përdorues, por jo për të gjithë.

Dhe ne imagjinojmë se do të ketë njerëz që nuk e pëlqejnë modelimin e Apple Watch, dhe kudo që të shikoni, orët që lëshohen në treg janë kopje "fjalë për fjalë" të Apple Watch. Në këtë rast dy butonat në krah është i vetmi ndryshim midis tij dhe orës së kompanisë Cupertino. Ne e lëmë cicërimën që ata kanë nisur nga OPPO për të paralajmëruar prezantimin e tyre:

Disa përdorues që nuk i pëlqejnë produktet e Apple kërkojnë që të bëjnë ndryshime në prerjen e iPhone, në kornizat e iMac ose të ngjashme në mënyrë që prodhuesit e tjerë të kopjojnë atë dizajn dhe në këtë mënyrë të mos duhet të mbajnë një produkt që vërtet nuk Ata e pëlqejnë atë sepse duket si e Apple. Me pak fjalë, për shijet e ngjyrave, ajo që është e qartë është se Kjo OPPOWatch është një kopje tjetër e orës Apple. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.