OptimUSB pastron shkopinjtë USB dhe disqet e jashtme nga skedarët e panevojshëm

USB

Me siguri ju keni qenë ndonjëherë në situatën e marrjes së një pendrive me skedarë nga Mac-u juaj në shtëpinë e një shoku dhe keni qenë të mahnitur me skedarët e padobishëm që shfaqen në mënyrë misterioze jashtë Mac-së. Këto skedarë janë krijuar për të ndihmuar Mac-in me detyra të ndryshme (indeksuar për Spotlight, pozicioni i ikonave ...) por jashtë sistemit tonë operativ ato nuk funksionojnë, përkundrazi, ato pengojnë.

E thjeshtë dhe e shpejtë

OptimUSB nuk është asgjë më shumë se një zgjidhje e thjeshtë dhe efektive për problemin që përfaqësojnë këto skedarë. Në rastin tim ishte me riprodhuesin e muzikës në makinën time, por kjo mund t'ju ndodhë në çdo pajisje jo-Apple. Në thelb, funksionimi i aplikacionit konsiston në atë që në vend që të kryejë një nxjerrje nga pajisja standarde, të gjitha skedarët e padobishëm eliminohen së pari jashtë Mac dhe vetëm skedarët që do të na duhen do të mbeten, duke hequr ato që na pengojnë.

Opsioni i vetëm i aplikacionit është që të jetë në gjendje ta ekzekutojë atë automatikisht gjatë fillimit, kështu që siç mund ta imagjinoni, funksionimi i tij nuk ka ndonjë mister apo ndërlikim. Thjesht bën atë që thotë dhe e bën mirë, diçka që vlerësohet kur punoni (zakonisht nga detyrimi sesa nga përkushtimi) me mjediset Windows.

Aplikim Ka një kosto prej 0,99 euro në Mac App Store, sipas mendimit tim të merituar për kohën që na shpëton. Sigurisht, do të vlerësohej nëse do të përkthehej në Spanjisht, më shumë se gjithçka, sepse zhvilluesi i tij është Spanjisht dhe prandaj nga këndvështrimi im është koherent.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Trakonet dijo

  Faleminderit shumë, kam kohë që kërkoj diçka të ngjashme

 2.   txipiron_ dijo

  Isshtë mirë për të fshirë skedarët që krijoni në disqet e jashtme. E kam që kur ishte falas pak para se të shfaqej dyqani i mollëve.
  Meqe ra fjala. Unë mendoj se mbaj mend që programuesi është katalanas, kështu që gjëja kasteliane ...

 3.   Rruga John dijo

  Do të doja të komentoja se e bleva programin dhe është e pamundur për mua ta hap
  Unë kam Yosemiye 10.10.5
  Procesor 64 bit
  Ju lutem mund të më ndihmoni?
  Do ta vlerësoja shumë

  të fala
  Rruga John

 4.   John dijo

  Unë kam një Mac me Yosemite Version 10.10.5 64-bit
  Bleva versionin 6.1 të OptimUSB në App Store
  Unë e instaloj dhe programi nuk hapet
  Ju lutem më ndihmoni
  falënderim
  Rruga John