Ora e alarmit me dritë e pajtueshme me iPod ose iPhone tuaj

Ora me zile e dritës Philips është në përputhje me iPhone dhe iPod

El ora me alarm është mbase vegël i cili nuk ka arritur të marrë dashurinë tonë të pakushtëzuar ... është se megjithëse instruktorët e kurseve të udhëheqjes dhe librave të vetë-përmirësimit na thonë se gjëja e parë që duhet të bëjmë në mëngjes është të themi faleminderit dhe të themi fraza si "Une mundem", Dhe "Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme", sidomos kur kemi qëndruar zgjuar gjithë natën duke punuar çfarë na vjen në mendje kur zgjohemi "Unë nuk dua të ngrihem", "Sa dembel" apo tradicionale "Ok, vetëm pesë minuta të tjera"... dhe është pikërisht ora me alarm armiku ynë më i keq, sepse na sjell në realitet në mënyrën më të shpejtë të mundshme, me atë tingull që mund të të nxjerrë nga gjumi më i thellë pa asnjë dhembshuri ...

Me kalimin e kohës, orë alarmi është përpjekur të dalë me produktin ideal për të na zgjuar, kështu që ka marrë mundimin për të studiuar se çfarë duan klientët dhe një nga strategjitë e tij është orë alarmi të dritës, kështu, kur duhet të hapim sytë, do ta bëjmë sikur Dielli të na thërriste kur u ngrit, në stilin e një filmi për fëmijë.  Philips na paraqet një nga këto orë alarmi në përputhje me vegla molle si iPhone dhe iPod, dhe kjo na jep mundësinë për të diplomuar dritën sipas preferencave tona.

La teknikë e ora me alarm Drita e zgjimit de Phillips është se tridhjetë minuta para kohës së caktuar, ora me alarm fillon të lëshojë një dritë që po rritet ndërsa afrohet në momentin kryesor dhe ideja është që ju të mund të zgjoheni pa iu afruar arrestit kardiak ... e vërteta është se pa marrë parasysh sa gradual është drita, shumë njerëz më pëlqen mua, megjithëse ne vendosim dritën më të bezdisshme neoni që nuk mund të zgjoheshim me dritë, ose të paktën vetëm me të; kështu për ne (dhe për ata që adhurojnë të tyre iPhone o iPod dhe ata e përdorin atë për gjithçka) këtë ora me alarm na lejon të programojmë tonat iPod o iPhone në mënyrë që të lëshojë tingullin që na pëlqen më shumë për të filluar ditën. Si jeni?

Përmes | Espegizmo


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jon dijo

    Pa dyshim për mua shpikja më e keqe, ora e alarmit XD