Kuo: Apple Watch Series 8 me matje të temperaturës së trupit

Apple Watch me madhësi të re

Thashethemet për futjen e një sensori të ri që është i aftë të matë temperaturën e trupit në Apple Watch tashmë po merr ngjyrë. Sipas analistit Kuo, seria e ardhshme 8 e orës së kompanisë amerikane do të jetë në gjendje të vendosë një sensor të ri të aftë për të matur këtë parametër në trupin tonë. Por është e komplikuar, pasi ora është në dore dhe nuk është një lidhje shumë e besueshme për të marrë regjistrime që konsiderohen të besueshme. Por parashikohet që Apple do ta marrë atë, pasi pothuajse ishte në Serinë 7 aktuale.

Një nga thashethemet që qarkulloi më fuqishëm përpara se të lëshohej Apple Watch Series 7 ishte mundësia e përfshirjes së një sensori të aftë për të matur temperaturën e trupit. Ajo që ndodhi, sipas analistëve, veçanërisht ajo që thotë Ming-Chi Kuo, është se kompania nuk mundi ta zbatonte atë për shkak të një problemi me algoritmin. Është e qartë. Duke marrë parasysh që matja e temperaturës nuk është në kyçin e dorës, dhe mbi të është vendosur Apple Watch, ata të kompanisë duhet të bëjnë një punë shumë e rëndësishme inxhinierike dhe programuese. 

Kështu e shpjegon Kuo, në një temë të postuar përmes llogarisë së tij në Twitter.

Apple anuloi matjen e temperaturës së trupit për Apple Watch Series 7 sepse algoritmi nuk u kualifikua përpara se të hynte në fazën EVT vitin e kaluar. Unë besoj se Apple Watch Series 8 në 2H22 mund të marrë temperaturën e trupit nëse algoritmi mund të përmbushë kërkesat e larta të Apple përpara prodhimit në masë.

Duket se parashikimet e këtij analisti që ka një shkallë të lartë suksesi, edhe pse nuk përkojnë me atë që u ekspozua nga Bloomberg por me të tjerët. Pra, duhet të jemi të qartë, se cila është më se e mundshme Apple Watch Series 8, le të kemi një sensor të ri përgjegjës për matjen e temperaturës së trupit që na tregon kaq shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.