Apple Watch 2 do të duhet të konkurrojë drejtpërdrejt me Gear S3 nga Samsung

Galaxy-Gear-S3

Kryesuesi i Apple është njoftuar tashmë për 7 shtator në orën 19:00, me orën gadishullore në Spanjë. Ky shënim kryesor duhet të shënojë një para dhe pas në marshimin e Apple gjatë vitit të ardhshëm dhe kjo është se produktet që prezantohen Ata kanë përgjegjësinë e rritjes së shitjeve dhe bashkë me të edhe të fitimeve të kompanisë. 

Siç e dini tashmë, në gusht Samsung prezantoi flamurin e saj të radhës, Samsung Galaxy Note 7 me njohjen e irisit dhe shumë lajme të tjera dhe sot është kur do të prezantohet Galaxy Gear S3, versioni tjetër i orës inteligjente të kompanisë që do të arrijë disa ditë përpara Apple Watch 2 të supozuar të Apple.

Sot, IFA 2016 në Berlin. IFA është një nga panairet më të rëndësishme të teknologjisë që mbahet në Evropë dhe në këtë rast në Gjermani. Një nga prezantimet më të rëndësishme këtë pasdite do të jetë ai i orës së ardhshme Samsung, Gear S3. që prodhuesi koreano-jugor ka njoftuar tashmë në ftesat e tij.

Ky Gear S3 i ri vjen në kohën e duhur për të konkurruar drejtpërdrejt me Apple Watch 2 të supozuar që do të mbërrijë në datën 7 me iPhone 7 të atyre nga Cupertino. Apple me siguri ka bërë shumë punë për të siguruar që modeli i ardhshëm i orës së tij inteligjente të jetë sipas kohës, por ajo që duhet të jemi të qartë është se Samsung do të përpiqet të largojë vëmendjen te ora e saj.

ora e mollës-

Deri më tani, Galaxy Gear të ndryshëm që janë prezantuar nuk kanë arritur ndikimin e plotë tek përdoruesit dhe është se shitjet e tij janë shumë të ulëta nëse i krahasojmë me ato që Apple ka mundur të shesë prej saj. Apple Watch aktual. Do të jemi të vëmendshëm ndaj të gjitha lajmeve të paraqitura pasditen e sotme për të qenë në gjendje t'i krahasoni ato me Apple Watch aktual. 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.