Apple Watch është i disponueshëm për më shumë vende më 26 qershor

ora e mollës

Apple njofton disponueshmërinë e Apple Watch për valën e dytë në Itali, Meksikë, Spanjë, Korenë e Jugut, Singapor, Zvicër dhe Tajvan për 26 qershorin e ardhshëm në dyqanet me pakicë të Apple dhe në dyqanet e autorizuara për shitjen e produkteve të Apple. Deklarata e lëshuar nga nënkryetari i lartë i Operacioneve të Apple, Jeff Williams dhe të cilin e lamë pas kërcimit, njofton nisjen e orës për këtë valë të dytë të vendeve.

animacion-mollë-orë

Kjo është deklarata zyrtare nga Williams:

Përgjigja ndaj Apple Watch ka tejkaluar të gjitha pritjet tona dhe ne jemi të ngazëllyer që ua vëmë në dispozicion më shumë klientëve nga pjesë të ndryshme të botës. Ne gjithashtu po bëjmë përparim të madh në shërbimin e porositësve për Apple Watch dhe ne falënderojmë klientët tanë për durimin e tyre. Të gjitha porositë e bëra në maj, me përjashtimin e vetëm të Black Watch Stainless Apple Watch Watch 42 mm me byzylyk Space Black Link, do t'u dërgohen klientëve brenda dy javësh. Në atë kohë, ne gjithashtu do të fillojmë të shesim disa modele në dyqanet tona me pakicë të Apple.

Në parim mendojmë se Apple do të na tregonte datën e valës së dytë në WWDC i cili është afër qoshes, por padyshim që njoftimi i tij më herët lejon që njerëzit e Cupertino të kenë më shumë hapësirë ​​për lajme të tjera në krye të fjalës. Që sot kemi disponueshmërinë e orës Apple në Australi, Kanada, Kinë, Francë, Gjermani, Hong Kong, Japoni, Mbretëri të Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, tani kemi tashmë një datë për fillimin e grupit të dytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.