Apple Watch bie në çmim në Shtetet e Bashkuara. Tani me 199 dollarë

biznes rripash orësh molle

Nëse kujtojmë dhe konsultojmë informacionin në faqen zyrtare të Apple, do të shohim se çmimet e orës së saj të famshme u modifikuan disa muaj më parë, pas fjalës kryesore të Marsit. Në atë kohë, modelet e Apple Watch Sport u ulën me rreth 50 dollarë dhe modeli 299 mm kushtoi 38 dollarë në Shtetet e Bashkuara. Një çmim pak më korrekt dhe më pak i ekzagjeruar, megjithëse ishte ende i shtrenjtë për mendimin tonë, veçanërisht kur në Spanjë është akoma me 369 € ose 419 €, në varësi të versionit që dëshironi të blini, dhe se 50 € janë zbritur, sepse para se të ishte edhe më e shtrenjtë.

Në këtë, një dyqan amerikan, Best Buy, Ata kanë zgjedhur ta ulin edhe më shumë çmimin, gjë që na ka befasuar, meqenëse ishim duke pritur për lajmet dhe thashethemet për fjalën kryesore të një Apple Watch 2. Më poshtë të gjitha informacionet e ngjarjes dhe çfarë do të thotë për ne.

Apple Watch nuk ka qenë kurrë kaq i lirë

Ashtu sic eshte. Në një dyqan si ky nuk do ta kishim imagjinuar kurrë se ora e mollës së kafshuar do të ishte me një çmim kaq të ulët, madje as në versionin e saj Sport. Dhe është se ato nuk janë 250 ose 299 dollarë. Ne po flasim për një zbritje prej 100 dollarësh, domethënë një e treta mbi vlerën origjinale që ishte ulur më parë në pranverë. Në fund, ju mund të merrni një Apple Watch të ri 38 milimetër në versionin e tij Sport për 199 $, i cili në këmbimin e valutës nuk i kalon 190 €. Një çmim shumë tërheqës që padyshim do të irritojë përdoruesit që e blenë atë në dy apo tre muajt e fundit.

Po, zbritja ishte në Best Buy, jo Apple Store. Nëse Apple do ta kishte ulur aq shumë, do të flisnim për diçka me të vërtetë me ndikim dhe shqetësuese për gjeneratën e ardhshme. Nëse vetë kompania është e aftë të bëjë dy ulje të përhershme me radhë, kjo do të thotë se nuk i beson produktit të saj dhe dëshiron ta heqë qafe atë sa më shpejt të jetë e mundur. Duke ditur ata nga Cupertino siç i njohim ne, mund të supozojmë se midis këtij lajmi dhe lajmit që rripat po mbaronin, ata do të lëshojnë një Apple Watch 2 shumë shpejt, pavarësisht thashethemeve që do të vonohet për shkak të problemeve të prodhimit dhe dizajnit, Çfarë ndodh me iPhone 7.

Përveç kësaj, nevoja për të ulur çmimin tregon faktorë të tjerë të rëndësishëm siç është se tregu nuk është i gatshëm të shpenzojë aq shumë në një orë inteligjente. Kjo do të ketë ndikim për Apple Watch 2 dhe çmimin e tij. Shumë i vëmendshëm ndaj ndryshimeve që do të shohim këtë vjeshtë.

ora e mollës 2 dyqan molle

Apple Watch 2 nuk do të jetë më i shtrenjtë

Së pari ata ulin modelin fillestar, pastaj e ulin përsëri, edhe nëse nuk është në dyqanin zyrtar. Nëse vazhdojmë kështu, ata do të përfundojnë duke e dhënë atë me blerjen e një iPhone të ri, i cili nuk do të ishte një ide aq e keqe sa një ofertë për studentët, pasi çmimi është i ngjashëm me atë të kufjeve Beats. Ende është herët për ata që t'i dhurojnë gjërat. Ajo që do të shihnim do të ishte një Apple Watch 2 që do të kushtonte njësoj si modelet aktuale, të paktën në versionin më të përballueshëm, Sportin. Rripat dhe të gjitha ato mund të ndryshojnë, por vetë pajisja nuk ka mundësi të rritet në çmim.

Përdoruesit nuk e blenë gjeneratën e parë jo vetëm që të prisnin të dytën që do të rregullonte gabimet dhe gabimet dhe do të përmirësohej, por sepse çmimi ishte shumë i lartë. 400 euro për një orë si kjo janë shumë të larta për një përdorues mesatar, dhe më shumë nëse nuk dini çfarë të bëni me të ose nëse do ta përdorni. Mund të jetë një modë dhe aksesorë luksoze, por nëse përpiqeni të shkoni në atë rrugë, nuk do të fitoni aq shumë përdorues ose do të dominoni në tregun e orëve inteligjente.

Samsung vazhdon të përmirësojë të tuat dhe kompanitë e tjera të njëjtën gjë. Apple ka dy rrugë: Përmirësoni dhe përtërini derisa të habitemi, ose ulni pak çmimin dhe evoluoni më tej pajisjen. Nëse Apple Watch 2 nuk është asgjë më shumë sesa një përmirësim i atij aktual me disa karakteristika të reja, ne shpresojmë që çmimi të mbetet në $ 299, apo edhe se do të ulet, pasi nuk është diçka aq e re apo inovative sa ajo ishte 1 vit më parë dhe do të thotë, e mesme.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.