Apple Watch mund të ketë ekranin gjithnjë aktiv sipas një patente

Shtë e qartë se Apple Watch është një bast për të ardhmen nga Apple. Në mënyrë të parashikueshme, ai do të jetë një nga produktet me projeksionin më të madh në numrat e ndërmarrjeve dhe për këtë arsye Apple dëshiron një produkt sa më të thjeshtë dhe tërheqës për të gjithë përdoruesit e saj.

Një nga risitë që mund të shohim në botimet e ardhshme të watchOS mund të jetë të kesh një ekran gjithmonë aktiv. Por në botën komplekse të inovacioneve, mbase ky funksion duhet të regjistrohet si një patentë, për t'i dhënë këtë funksion Apple Watch. Tani është koha për të zbatuar këtë funksion me baterinë e reduktuar të Apple Watch. 

Dyshimi i përjetshëm në lidhje me kohëzgjatjen e baterive ose funksionalitetin, është ajo që është në tryezë tani per tani Disa zgjidhje të ofruara nga prodhues të tjerë kanë qenë largimi nga skena kryesore si një imazh i zbehtë që konsumon burime minimale. Por nga ana tjetër, ne gjejmë një pengesë me ekranet OLED, pasi ato priren të digjen me ekranet statike. Apple do ta zgjidhte këtë problem me rregullimet e ndriçimit artificial dhe zona të caktuara të ngjyrave në ekran.. Së fundmi, është e nevojshme të gjesh një metodë efikase për konsumin e baterive.

Ekranet Diodike Organike të Emetimit të Dritës (OLED), të cilat po bëhen një zgjedhje e popullarizuar për shfaqjet e pajisjeve kompjuterike, mund të degradojnë në mënyrë jo-uniforme gjatë gjithë jetës së tyre, duke çuar në shenja të padëshiruara të ngjyrave dhe shkëlqimit.

Tani lind një debat në lidhje me lehtësinë e kësaj karakteristike dhe shpenzimet e përpjekjeve nga ana e Apple. Disa përdorues tregojnë se është e mjaftueshme që ora të aktivizohet sa më shpejt që kyçi të kthehetPër më tepër, në varësi të dhomës ku ndodhet ora, shkëlqimi i orës mund të shqetësojë sesa të përfitojë. Mund të jetë më mirë të përdorni këtë funksion në përputhje me nevojat e përdoruesit. Për shembull, se aktivizohet vetëm gjatë orëve të ditës.

Në çdo rast, çdo lajm në lidhje me të, ne do të jemi të lumtur t'ua tregojmë lexuesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.