Thashethemet flasin për një Apple Watch me Touch ID

Seria Apple Watch 5

Duket se lajmet për Apple Watch janë të pakta sa i përket lajmeve që mund të sjellin në brezat e ardhshëm të kësaj ore të zgjuar dhe tani shfaqet një e rëndësishme. Me sa duket Apple Watch do të shtonte një sensor i gjurmëve të gishtave.

Përveç kësaj risie që Apple watches për të ardhmen mund të sjellë, thuhet se monitorimi i gjumit dhe mjeti për të njohur ngopjen e oksigjenit në gjak në çdo kohë do të ishin një realitet për Apple Watch këtë vit. E keqja e thashethemeve që kemi në tryezë është se modelet e Serisë 2 mund të mbaron versionin watchOS 7.

Ne kemi biseduar tashmë për këtë opsion, i cili do të na lejojë të matim ngopjen e oksigjenit në gjak dhe të monitorojmë gjumin, në Unë jam nga Mac. Për mundësinë që Apple Watch të shtojë një sensor të gjurmës së gishtit, ardhja e tij nuk pritet deri në 2021, kështu që më pak, por të paktën po flitet se kjo mund të jetë a funksion i ri i orës. Shmangia e detyrimit për të futur kodin e zhbllokimit të orës nuk është diçka që vërtet na kushton shumë për ta realizuar, por një Touch ID do të thjeshtohej shumë ky veprim dhe të tjerët në të cilët kërkohet kodi.

Për nevojën reale për ta pasur këtë opsion në orë, sepse nuk do të hyjmë pasi është shpejt, por mundemi blini aplikacione Në dyqanin e aplikacioneve të orës, vendosja e gishtit në ekran ose vendi ku vendosni të vendosni sensorin (i cili është gjithashtu një çështje tjetër e rëndësishme) duket si një ide e mirë. Mund të jetë që në WWDC të ardhshëm do të ketë një mundësi interesante për watchOS që në brezat e ardhshëm opsioni i shtimit të sensorit të gjurmës së gishtit do të jetë interesant. A mendoni se Apple do të shtojë sensorin e gjurmës së gishtit në Apple Watch Series 7?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.