Seria Apple Watch 6 maj nuk përfshin mikro LED

Apple Watch mund të masë presionin e gjakut

Shumë thashetheme janë duke u zhvendosur në lidhje me pajisjet e ndryshme të Apple ndërsa i afrohemi më shumë WWDC. Tani është radha e serisë Apple Watch 6 në të cilën, sipas disa analistëve, mund të shkojmë duke harruar të sjellë Micro LED në ekran. Një teknologji për të cilën është folur shumë edhe në Mac, iPad dhe iPhone.

Për disa javë, fjala që u dëgjua më shumë brenda dhe jashtë shtypit të specializuar në Apple ishte dy fjalë: Mikro LED. Supozohet se disa Mac duhet të kenë tashmë të inkorporuar këtë teknologji të re dhe atë në të ardhmen do të shihnim në pajisje si Apple Watch.

Në këtë moment dhe kurdoherë le t'i vëmë veshin thashethemeve të reja, mund të themi se mund të harrojmë ta shohim këtë ekran të ri në kyçin e dorës me serinë 6 të Apple Watch.

Ky model i ri që ndoshta do të mbërrijë në vjeshtë dhe që pritet të përfshijë karakteristika të reja dhe të shkëlqyera në lidhje me sigurinë dhe shëndetin e përdoruesit, nuk do të vijë me Mikro LED sipas @ L0vetodream.

Përmes llogarisë tuaj në Twitter Ne kemi parë tashmë garanci të tjera që ende nuk janë konfirmuar nga ky analist. E fundit është nga dje, 31 maj dhe thuhet se seria 6 Apple Watch do të vazhdojë të montojë të njëjtin ekran.

@ L0vetodream ka pasur një ritëm të shkëlqyeshëm në të kaluarën duke emëruar skanerin LiDAR në iPad Pro për shembull. Kështu që ne duhet t'i kushtojmë vëmendje asaj që thotë ai, po, gjithnjë me kujdes sepse gjërat mund të ndryshojnë. Por siç e them gjithmonë, nëse keni vendosur ta vendosni mesazhin, kjo është për shkak se jeni të sigurt se do të jetë kështu.

Pra, nëse po prisnit të vinte vjeshta për të ndryshuar serinë tuaj Apple Watch 5 për 6 vetëm për ekranin, ju më mirë mos merrni shumë iluzione.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.