Organizoni studimet ose projektet tuaja në një mënyrë shumë të thjeshtë me MarginNote

Nëse jemi duke studiuar, duke hartuar një projekt, mbajmë shënime çdo ditë ... ka shumë të ngjarë që çdo ditë të mbledhim një sasi të madhe informacioni, informacion që duhet të kemi sa më koncize dhe nëse është e mundur të lidhura me dokumente të tjera që ne kemi krijuar më parë. Ruajtja e të gjithë dokumentacionit të një projekti ose studimi në një direktori është kaos, pasi nuk ka asnjë mënyrë për të lidhur informacionin.

Kjo është ajo ku MarginNote është një mjet i shkëlqyeshëm për këto raste. MarginNote është një aplikacion leximi dhe studimi, i pajtueshëm me Mac, iPhone dhe iPad, që integron një lexues PDF dhe ePUB, mjete të shumta studimi dhe që do të lejojë përdoruesit riorganizoni dhe lidhni të dhënat që kemi mbledhur.

Kështu, ne mund të lidhim dokumentins, ku një seksion specifik shpjegohet më hollësisht. Për më tepër, kjo na lejon të bëjmë shënime në dokumente dhe harta dokumentesh me të cilat mund të gjejmë lehtësisht të gjitha informacionet që lidhen me një projekt apo studim. Isshtë i pajtueshëm me përdorimin e hashtags, të cilat gjithashtu do të na lejojnë të kemi shpejt qasje në të gjitha informacionet e lidhura.

Nëse jeni a student, profesor, studiues, gazetar apo avokatPa shkuar më tej, dhe ju doni të keni të gjithë dokumentacionin përkatës në një vend, MarginNote është aplikacioni që ju nevojitet.

MarginVëre karakteristikat kryesore

 • I pajtueshëm me formatet PDF dhe ePUB.
 • Konvertuesi i faqeve të internetit në formatin ePUB.
 • Dokumentacioni ruhet në Fletore, të cilat ndahen në libra, libra që ne mund t'i krijojmë pa asnjë kufi.
 • Mbështetje për theksimin e tekstit dhe bërjen e shënimeve.
 • Kjo gjithashtu na lejon të bëjmë vizatime ose shenja, përveç shtimit të shënimeve në kufijtë ose fund të faqes.
 • Shënimet mund të jenë në formatin e tekstit, zërit ose imazhit.

MarginNote ka një çmim në Mac App Store prej 12,99 euro, por nëse duam të përdorim të gjitha funksionet që na ofron, duhet të shkojmë në arkë dhe të përdorim blerjen brenda aplikacionit, një blerje brenda aplikacionit që ka një çmim prej 19,99 euro.

MarginNote 2 (Lidhja e AppStore)
Marzhi Shënim 26,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.