OS X 10.11.5 beta 3 tani është në duart e zhvilluesve

osx-el-kapitan-1

Dje mbërriti versioni beta i iOS dhe sot Apple sapo ka lëshuar versionin OS X El Capitan 3 beta 10.11.5 për zhvilluesit. Me këtë rast, ashtu si në versionin e mëparshëm, Apple lë në duart e zhvilluesve një version të përmirësuar për sa i përket funksionalitetit dhe me korrigjimin e gabimeve në krahasim me versionin e mëparshëm.

Ka qenë një javë e drejtë që kur Apple lëshoi ​​beta 2 dhe duket se ritmi nuk do të ndalet. Nga ana tjetër, ne jemi të qartë se ndryshimi në ndërfaqen apo edhe funksionet e sistemit operativ që do të shohim deri në mbërritjen e WWDC këtë vit, dhe kjo është se në numrin e betave që Cupertino kanë nisur deri më sot , Nuk ka ndonjë risi të dukshme për sa i përket funksioneve të reja, por nëse është në stabiliteti dhe performanca e sistemit.

Ne do të jemi të vëmendshëm në rast se ndonjë lajm i papritur shfaqet midis rreshtave të kodit të kësaj të re beta me ndërtimin 15F28b lëshuar nga kompania, por nuk duket se kjo do të ndodhë pasi që beta e mëparshme nuk ka zbuluar asgjë të jashtëzakonshme.

Nga ana tjetër, dhe se si unë gjithmonë nuk lodhem duke treguar se kur merreni me versione beta për zhvilluesit, është më mirë të qëndroni larg instalimit të tyre dhe të prisni për një version zyrtar, por nëse dëshironi të provoni dhe kërkoni lajmet për veten tuaj të shtuara në versionet e reja beta, është më mirë të presësh për versionin publik beta të lirohet në orët e ardhshme. Për të kryer këto instalime, unë gjithmonë këshilloj të përdorni një ndarje në diskun kryesor ose të përdorni direkt një hard disk të jashtëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.