OS X 10.12 do të shtojë veçoritë iPhoto në aplikacionin Fotografitë

siri-os-x

Pak nga pak po njohim më shumë funksione që do të na sjellë versioni tjetër i OS X, i cili do të prezantohet në WWDC në Qershor. Disa ditë më parë djemtë nga 9to5Mac njoftuan që Siri ka të gjitha fletët e votimit për të hyrë në versionin e ri të OS X, nga të cilat ne ende nuk e dimë emrin përfundimtar Por Siri nuk do të vijë vetëm me OS X 10.12, por do ta bëjë atë me funksione të vjetra që ishin në dispozicion në iPhoto.

Këto funksione të reja do të gjenden brenda aplikacionit Photos, një aplikacion që na lejon të menaxhojmë bibliotekën tonë të imazheve pa pasur nevojë të përdorim aplikacione të palëve të treta. Këto karakteristika të trashëguara iPhoto do të vijnë gjithashtu në iPhone dhe iPad me iOS 10, i cili gjithashtu do të paraqitet në Konferencën e Zhvilluesve të Apple në Qershor.

Sipas faqes japoneze Mac Otakara, i cili ka njoftuar këtë lajm, nuk dihet ende se cilat do të jenë funksionet, të versionit iPhone 9.6.1 për Mac dhe 2.0.1 për iOS, që do të përfshijë aplikacioni Photos, por në uebfaqe thuhet se gjëja më e sigurt është ajo përfshini një redaktues për informacionin EXIF ​​dhe opsionet për të rritur shkëlqimin, kontrastin e imazheve si dhe parametrat e tjerë për të redaktuar / përmirësuar një pjesë të fotografisë. Këto funksione të fundit janë tashmë të disponueshëm në versionin e fundit të iOS kur klikojmë për të redaktuar një imazh nga mbështjellja jonë.

Mac Otakara pohon se karakteristikat e aperturës, të cilat shumë përdorues do të dëshironin t'i shijonin përsëri, nuk do të arrijë në aplikacionin Fotografitë X OS. Për momentin nuk kemi më shumë informacion në lidhje me azhurnimin e ardhshëm të OS X. Të paktën ai i Siri, shumë i parashikuar nga përdoruesit, dhe ai i funksioneve iPhoto duket se tregon se nëse do të kemi përmirësime në operacion dhe performanca e përgjithshme e sistemit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Merci Durango dijo

    Ishte koha kur ata e kuptuan atë. E mahnitshme. Kur keni diçka fantastike, pse e ndryshoni atë?