OS X Lion gjithashtu azhurnohet me lajme të ndryshme

Imazhi i Ri

Edhe pse Mountain Lion ka qenë në Macët tanë për disa muaj tani, ata nga Cupertino nuk harrojnë se shumë njerëz ende kanë Lion, dhe për këtë arsye ata gjithashtu vazhdojnë të azhurnojnë sistemin operativ të lëshuar në 2011 në mënyrë që të jeni të azhurnuar sidomos në siguri.

Azhurnimi 10.7.5 përfshin veçori të reja interesante të tilla si përfshirja e GateKeeper, Qindra masa të reja sigurie për të parandaluar sulmet e jashtme dhe për të rregulluar të metat me Launchpad kur u përpoqëm të rirregullonim ikonat.

Për të azhurnuar duhet të shkoni te Apple Menu dhe më pas të ekzekutoni System Update. Kërkohet rinisja me këtë azhurnim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.