OS X Mavericks ju lejon të azhurnoni aplikacionet manualisht

azhurnime-auto-mak-dyqan-aplikacionesh

Një përmirësim tjetër i ofruar nga OS X 10.9 Mavericks i ri është opsioni për të azhurnuar softuerin dhe aplikacionet që kemi shkarkuar dhe instaluar nga Mac App Store kur duam në mënyrë që ata të mos ndërhyjnë në detyrat tona të përditshme ose të mund të na shqetësojnë ndërsa ne punojmë me njoftimet e tyre, për këtë na duhet vetëm të eleminojmë 'kontrollin' në kërkimin e azhurnimeve automatike.

Ne nuk do të jemi në gjendje të konfigurojmë manualisht azhurnimet për të gjithë programin kompjuterik që ekziston për Mac Meqenëse ky opsion modifikimi është ekskluziv për aplikacionet e Mac App Store dhe softuerit Apple, por për të konfiguruar azhurnimet është një detaj i mirë i këtij OS X Mavericks që shumica e përdoruesve do ta vlerësojnë.

Për këtë ne do të duhet të hyjmë vetëm nga opsioni i ri i Panelit të Kontrollit që do të gjejmë në Preferencat e sistemit dhe organizoni azhurnime sipas dëshirës sonë. Opsionet e konfigurimit që na lejohet të modifikojmë janë:

 • Kontrolloni automatikisht për azhurnime.
 • Shkarkoni aplikacionet në sfond dhe ne do të njoftohemi kur të jenë gati për t'u instaluar.
 • Instaloni direkt azhurnimet e aplikacioneve tona.
 • Instaloni skedarët e të dhënave të sistemit dhe azhurnimet e sigurisë.
 • Ndani aplikacionet që kemi blerë me Mac të tjerë.

app-store-1

Ai gjithashtu shton si një risi në këtë OS X Mavericks një rënie në të njëjtën dritare që na shfaqet kur kemi një azhurnim dhe na lejon të zgjedhim nëse duam të azhurnojmë Aplikacionin në një kohë tjetër ose edhe të nesërmen. Nëse vendosim të azhurnojmë, kur klikojmë, shfaqet një dritare e re gjë që na informon se mund të aktivizojmë / çaktivizojmë funksionet e azhurnimit të App Store nga menuja Preferencat (imazhi i kokës).

 

Më shumë informacion - Të gjithë Mac-et me Mountain Lion do të jenë në gjendje të instalojnë OS X Mavericks


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.