Jo, OS X nuk përfshin një funksion për të minuar Bitcoins

OS X

Në javët e fundit ethet për Bitcoin Ajo ka arritur lartësi të padyshimta, duke shkaktuar çmimin me të cilin blihet kriptovaluta dhe natyrisht duke bërë që popullariteti i saj të ishte katapultuar deri në një pikë që disa muaj më parë dukej e pamundur. Dhe meqë po flasim për para, ka njerëz që nuk mendojnë për gjërat para se t'i bëjnë ato.

Fshirja

Imazhi që shihni duke drejtuar këtë postim është postuar në forumin e famshëm 4chan me synimin për t'i bërë njerëzit që ta shpërndajnë atë në internet, një detyrë që duket se ka qenë e suksesshme duke parë disa reagime mjaft të zemëruara në internet.

Në thelb ajo që ata na kërkojnë të bëjmë për të aktivizuar programin e supozuar të minierave është të ekzekutojmë një komandë në Terminal që do të vrasë të gjithë skedarët thelbësorë në Mac-in tonë, duke mos lejuar që ai të fillojë dhe shkatërrojë sistemin tonë. Nëse kemi një rezervë Në Makinën e Kohës ne mund ta ruajmë fletën e votimit duke rivendosur, por kush nuk e ka atë përfundon në një situatë shumë të padobishme.

Logjikisht një përdorues pak i zjarrtë nuk do të bjerë në këtë lloj gjëje, por unë për çdo rast të paralajmëroj. Në OS X nuk ka asnjë program minierash, dhe natyrisht jini të kujdesshëm ndaj gjithçkaje që shihni në internet që duket i dyshimtë në fillim. Nëse normalisht duhet të jeni të kujdesshëm, me paratë e përfshira edhe më shumë.

Më shumë informacion - Bitcoin Ticker, një aplikacion i vogël për të kontrolluar çmimin e Bitcoin

Burimi - DailyDot


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Diego Jimenez dijo

    Përdoruesit e mollëve të kalbura janë pikturuar atje ..