OWC lançon Proin e saj Dock me Thunderbolt 3 që synon profesionistë

OWC Dock Pro Marka e aksesorëve OWC është mësuar të paraqesë pajisje me cilësi të shkëlqyera për pajisjet tona. Ne gjejmë përfundime shumë të suksesshme, si nga ana estetike ashtu edhe nga materialet që ata përdorin.

Në çdo rast, cilësia e kësaj Dock pro është brenda Ky dok i projektuar për Profesional që kanë nevojë për energji, për shkak të aftësisë së tyre për të lidhur përbërës të ndryshëm. Gjetëm 2 porte Thunderbolt 3si dhe a porti eSATA, dy porte USB-A 3.1, një lexues letrash me bira për CompactFlash dhe një për microSD, Një Porta Ethernet 10 GB, një port Porta e ekranit 1.2. për lidhjen e a Monitor 4K.

Përveç lidhjeve të rëndësishme, kjo pajisje ka një tifoz i vogël e brendshme që shpërndan nxehtësinë nëse është e nevojshme. Ky ventilator, i cili në parim është produktiv, pasi na lejon të mbajmë lidhjet tona me kapacitet të plotë, mund të jetë i bezdisshëm në rrethana të caktuara. Por djemtë e OWC kanë menduar për gjithçka. Ky dok ka një butoni që fik tifozin në mënyrë që kjo të mos shqetësojë.

Falë kësaj pajisje që u drejtohet profesionistëve, shpejtësia e transferimit arrin 40Gb matanë portit Thunderbolt 3. Lexuesit e kartave lejojnë shpejtësi deri në 370 MB. Nëse punoni me një server, nuk do të keni probleme me ndërprerje falë lidhjes Ethernet që arrin deri në 10 GB. Përveç kësaj, ne mund ta aplikojmë atë në shumë Mac portabël, në sajë të Fuqi 60W. Por nëse për çfarëdo arsye duhet të kaloni midis Windows dhe Mac, kjo Dock funksionon për të dy sistemet.

Kjo Dock është në dispozicion nga 329 €. Për momentin, Dock nuk është për shitje, por në faqen OWC kemi një detaj të institucioneve ku do të jetë në dispozicion sa më shpejt që të jetë në shitje. Marka ofron 3 vjet garanci për produktet tuaja, kështu që ne mund të marrim më shumë "lëng" gjatë kësaj periudhe, që nëse kemi një problem, të riparojmë ose zëvendësojmë Dock tonë. OWC ofron forcë dhe siguri në produktet e saj, gjë që e bën atë të përdoret gjithnjë e më shumë si një markë e preferuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.