OWC lançon SSD të ri 1TB për MacBook Air

aura owc

Shumë prej jush do të njohin markën e pajisjeve OWC, një markë që siç mund ta shihni në imazhin që kryeson postimin i është kushtuar prodhimit të pajisjeve zgjeruese për Apple MacBooks. Hardware që na lejon të zgjerojmë aftësitë e kompjuterëve tanë pa pasur nevojë të kalojmë nëpër kutinë Apple, e cila në shumicën e rasteve na ofron harduerin "e njëjtë" me çmime disi më të larta.

OWC na ofron Aura SSD, module SSD zgjerimi që arrijnë shpejtësi vërtet të shpejta, modulet që u ofruan për të zgjeruar kapacitetin e MacBook Pro 2012 dhe 2013 (siç mund ta shihni në imazh) por tani (siç u njoftua nga vetë marka OWC) mbërrijnë për Zgjero MacBook Airs 2010, 2011 dhe 2012.

për MacBook Air që në raste të shumta ishte disi me pak kapacitet (Ne gjithashtu duhet të marrim parasysh përdorimin që duam t'u japim këtyre ultra-portabël të markës së mollës), dhe gjithashtu mund të gjenim kompjutera pa garanci që duhej t'i rregullonim me vetë Apple.

Me ardhjen e OWC Aura SSD tani do të kemi mundësinë të shtojmë një modul SSD me kapacitet deri në 1TB tek MacBook Air për çmime që variojnë midis 549 dhe 579 dollarë në varësi të faktit nëse kemi kompletin e zgjerimit për të modifikuar njësinë e magazinimit që kemi në MacBook Air.

OWC, një markë që padyshim po na ofron pajisje interesante për Mac-të tanë, po, gjithashtu duhet të kemi parasysh që pavarësisht se janë pajisje të shkëlqyera Ato nuk ofrojnë shpejtësinë e transferimit që ne mund të arrijmë me pajisjen që Apple monet në pajisje, dhe është se në diçka që duhet të vëresh ndryshimin ... Përkundër kësaj, është një mundësi e shkëlqyeshme për kompjuterët tanë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.