Face ID në Mac, patenta dhe dizajni i imazheve

Imac me notch

Disa ditë më parë pamë një patentë molle duke treguar modelin e një MacBook dhe një iMac me një lloj "niveli" quhet edhe vetull në pjesën e sipërme të ekranit. Shumë përdorues po na pyesin drejtpërdrejt nëse besojmë se ky do të jetë dizenjimi i pajisjeve të mëposhtme të Apple dhe përgjigja në mënyrë që të arrijë në të gjithë botën është më mirë që ta botojmë direkt në internet, kështu që të arrijë më shumë njerëz dhe të shpëtohemi e dyshimeve.

A mendoni se Apple do të paraqiste një Mac me atë vetull që ka kornizat aktuale?

Epo, përgjigjja është drejtpërdrejt proporcionale me vetë pyetjen, dhe është se me të vërtetë me kornizat që ka ndonjë Apple Mac i ri, ka shumë hapësirë ​​për të shtuar sensorin e zbulimit të fytyrës, Identifikimi i fytyrës. Kjo është arsyeja pse ne besojmë se ajo që Apple dëshiron të tregojë në atë patentë është pikërisht antiteza e asaj që ata do të paraqisnin në një Mac, qoftë MacBook apo iMac.

Integrimi i Face ID mund të vijë më shpejt sesa mendojmë por logjikisht Apple nuk do të shtojë asnjë "vetull" në pajisjet që ka aktualisht në treg dhe jo tek ato të reja, nëse do të ndodhë, ata do të humbin klientët me siguri. Dhe është që estetikisht është diçka që mund të shoqërohet me kompaninë Cupertino për shkak të mbërritjes së saj në iPhone X, por sot ajo që po kërkohet pikërisht është që ajo vetull të eleminohet plotësisht dhe prandaj shtoni atë në Mac do të jetë një gabim A nuk mendoni njësoj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.