Vendosni një alarm në Sonos për t'u zgjuar me muzikën tuaj të preferuar

Sonos Një Altoparlant

Një nga funksionet që Sonos na ofron në aplikacionin e tij ose drejtuesin Mac është se ne mundemi vendos një alarm të zgjohemi me muzikën tonë të preferuar. Kjo që mund të duket shumë e komplikuar për tu realizuar është shumë e thjeshtë dhe ne gjithashtu mund të përcaktojmë kohën, dhomën në të cilën dëshirojmë të tingëllojë (nëse kemi disa altoparlantë), frekuencën ose vëllimin ndër të tjera.

Sonos Alarm

Për ata që kanë një Sonos dhe nuk e kanë shkarkuar mjetin ose drejtuesin për të lidhur altoparlantin në Mac-in tonë, mund ta shkarkoni falas drejtpërdrejt nga e njëjta lidhje. Në asnjë moment nuk është instaluar në Mac dhe tani mund të kontrolloni altoparlantin nga kompjuteri juaj. Me këtë tha, le të shohim se si mund të konfiguroni Sonos për të luajtur muzikën tuaj të preferuar në mëngjes, eshte shume e thjeshte.

Nga rruga, nëse jeni i ri në këtë mjet, unë ju këshilloj që së pari të klikoni në opsionin kontrolloni për azhurnime në aplikacion dhe Sonos zakonisht bën azhurnime për të përmirësuar cilësinë dhe sigurinë e pajisjeve të tyre, kështu që pothuajse me siguri keni për të instaluar një version të ri. Le ta bëjmë atëherë:

Sonos Alarm

Gjëja e parë është të klikoni në opsionin Alarmet në fund të panelit Zgjidhni një burim muzikor, në anën e djathtë të aplikacionit Sonos. Atëherë ne thjesht japim simbolin + dhe krijojmë një alarm të ri.

Sonos Alarm

Këtu kemi futur të dhëna të tilla si dhoma në të cilën dëshirojmë të luajë, volumi, ditët dhe të tjerët ... E vërteta është se ajo ka mundësi të ndryshme për të vendosur një alarm dhe neve na pëlqen kjo përveç që shtojmë muzikën tonë në na zgjo, mund të përdorim tinguj nga Sonos.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.