Apple azhurnon aplikacionet e paketave GarageBand, iMovie dhe iWork në macOS

Pas fillimit të të gjithë pajisjeve të Apple nga tani dhe në fund të vitit, Apple po azhurnon aplikacionet kryesore të mbështetjes macOS, në mënyrë që sjellja të jetë optimale në secilin prej kompjuterëve të saj.

Kjo është arsyeja pse në orët e fundit kemi marrë updates, të dyja aplikacionet e zyrës së paketës iWork: Faqet, Numrat dhe Kryesore, si dhe GarageBand dhe iMovie. Përditësimi kryesisht përqendrohet në tipiken përmirësimet e stabilitetit dhe performancës, megjithëse nuk përjashtohet një azhurnim grafik ose përfshirja e shablloneve të reja.

I vetmi informacion shtesë që gjejmë mund të lexohet në shënimet e Faqeve. Tani është e mundur nga Pages botoni librat tuaj direkt në dyqanin e librave Apple pa pasur nevojë të eksportoni përmbajtje tek Autori iBooks.

Sa i përket iMovie për Mac, ne e humbasim aftësinë për të eksportuar skedarë direkt në Facebook. Marrëdhëniet midis Apple dhe Facebook janë ftohur dhe bashkëpunimi nuk është më aq i qetë. Tani, nëse doni ta vendosni videon në Facebook, ju keni mundësinë për të "Përgatitja për Facebook", por ngarkimi duhet të bëni nga shërbimi Facebook, pa u lidhur iMovie dhe Facebook. Ne nuk shohim ndonjë ndryshim më domethënës në iMovie, kur Adobe lëshoi ​​një redaktor të thjeshtë video një muaj më parë, i cili do të rivalizojë iMovie.

Asgjë nuk dihet për aplikimet për profesionistët në sektorin audioviziv të Apple, siç janë Logic Pro dhe Final Cut Pro X. Likelyshtë e mundshme që ato janë aplikacione kaq të optimizuara për Mac që Apple planifikon të rregullojë gabimet e vogla që mund të shfaqen, me një azhurnim më të rëndësishëm, si dhe funksione të reja.

Këto aplikacione të Apple mund të jenë shkarkoni plotësisht falas nga Mac Apple Store dhe qasja në të gjitha azhurnimet. Versioni më i fundit i Faqeve është 7.3, në rastin e Numrit është 5.3, Keynote është disi më i përparuar me versionin 8.3 dhe iMovie versionin 10.1.10. Çuditërisht, në Spanjisht Mac App Store, versioni më i fundit i GarageBand nuk shfaqet ende, por duhet të shfaqet në orët e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.