Apple lëshon një azhurnim të ri për Final Cut Pro X v10.0.9

prerja përfundimtare-pro-X

Apple sapo lëshoi ​​një azhurnim të vogël, por të rëndësishëm për kompletin profesional të redaktimit të videos Final Cut Pro X që e vë atë në versioni 10.0.9.  Në azhurnimin e lëshuar, disa gabime në aplikacionin e raportuar nga vetë përdoruesit korrigjohen.

Ky aplikacion, i cili u lansua zyrtarisht në 2011, është një mjet shumë i fuqishëm i krijuar për të gjithë ata përdorues dhe veçanërisht profesionistët që kanë nevojë për një aplikacion redaktimi i videos me të vërtetë i plotë, dhe është se Final Cut Pro X siguron performancë të lartë për redaktim.

Korrigjimet në këtë azhurnim të ri v.10.0.9 të lëshuar nga Apple, ata zgjidhin një problem me shfaqjen e objekteve të gjelbra kur përdorin përmbajtje në formatin Sony XAVC, ato gjithashtu korrigjojnë disa probleme në lidhje me përmbajtjen e ndërthurur dhe segmentet e riprogramuara që shkaktuan dështimin e eksporteve dhe së fundmi ato shtojnë disa përmirësime në stabilitetin e kompletit.

Apple po jep një shtytje e mirë në lidhje me azhurnimet e softverit këto ditë duke lëshuar versione të reja të iTunes, Logic Pro X, Apple TV, iOS 7, Developer Preview 4 për OS X Mavericks dhe gjithashtu për disa nga aplikacionet e tij si Final Cut Pro.

Përditësimi ka një peshë 1.64 GB dhe kërkesat minimale janë që të ketë të instaluar OS X 10.6.8 ose më të lartë dhe Procesor 64 bit. Si gjithmonë, azhurnimi është falas nëse kemi të instaluar aplikacionin në Mac-in tonë, nëse dëshironi ta blini çmimi i tij është 269,99 euro.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Logic Pro X azhurnon në kohë rekord


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.