Azhurnimi i Skitch (iOS dhe Mac) përfshin shënime dhe vula PDF

P .RDITSIMI I SKIQIT

Nëse jeni a përdorues i Skitch Dhe gjithashtu keni një llogari Premium Evernote, jeni me fat, sepse është lëshuar një azhurnim i Skitch që tani do t'ju lejojë të shënoni skedarët PDF.

Nëse e kujtojmë, Skitch është një mjet i mirë për të merrni pamje nga ekrani dhe ju lejon t'i redaktoni ato, duke shtuar vizatime, shenja dhe elementë të tjerë, ruani rezultatin dhe ndani atë. Përdorimi i Skitch është shumë i lehtë. Ju bëni kapjen, duke përdorur një nga shkurtoret e disponueshme të tastierës, nga shiriti i menusë ose nga dritarja kryesore e Skitch, dhe do të shihni kapjen, gati për redaktim. Skitch përfshin laps, vija, qarqe, kuti, gomë, shigjeta dhe shenja. Të gjithë elementët mund të personalizohen me madhësinë dhe ngjyrën e dëshiruar, për të nxjerrë në pah diçka në imazh. Përveç kësaj, ajo lejon prerjen e imazhit për të eleminuar skajet e panevojshme dhe pikselizojë një pjesë të kapjes për të fshehur informacionin privat. Kur të keni mbaruar, Skitch ju lejon të ruani punën në imazh ose dërgojeni tek Evernote. Përveç kësaj, ju do të jeni në gjendje të ndani kapjet përmes Linkedin, Twitter, Facebook dhe me email.

Ekran skic

Me azhurnimin e ri, ne do të jemi në gjendje të redaktojmë një dokument PDF. Sapo të hapim një PDF në Skitch, do të marrim një provë 30-ditore të funksionit të shënimit PDF me cilësi të lartë. Gjithashtu, ajo ka një mënyrë të re për të shtuar grafikë në dokumente me të "vula".

Këto pulla mund të përdoren si shënjues në harta për të tërhequr vëmendjen në pika specifike, duke lehtësuar kështu vizualizimin e të njëjtave. Brenda pullave të disponueshme mund të gjejmë një larmi të madhe midis të cilave janë pikëpyetjet ose pasthirrmat ndër të tjera.

Skitch ka qenë gjithmonë një mjet shumë i dobishëm për të shënuar shpejt një imazh, por Karakteristikat PDF tani shtuar në paketën e mjeteve Evernote për menaxhimin, ruajtjen dhe modifikimin e dokumenteve. Përmirësime të tjera në përdorimin e PDF përfshijnë një mjet për shënimin e tekstit, plus shumë forma që mund të shtohen si imazhe. Çdo PDF që tejkalon 25 MB hapësirë ​​do të kërkojë një llogari Evernote Premium.

Skitch është një aplikacion falas, por Evernote Premium kushton 5 dollarë në muaj (3,66 €) ose 45 dollarë në vit (34,47 €).

Më shumë informacion - Skitch, duke përmirësuar pamjet e ekranit në Mac OS X

Fente - Tuaw

Shkarko - Skitch


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.