Përdorni ekranin tuaj iPhone ose iPad në Mac tuaj me Duet Display

Shfaqja e duetit-mak-iphone-ipad-0

Nëse monitori ose ekran i integruar i Mac tuaj bie shkurt dhe ju duhet më shumë hapësirë ​​për punë, por nuk doni të investoni në blerjen e një monitori për ta zgjeruar atë hapësirë, mund të përdorni edhe iPhone ose iPad për të marrë atë shtesë shtesë që, sa më pak që duket, mund të përmbushë pritjet tuaja .

Kjo do të arrihej falë Duet Display, një aplikacion që sapo është shfaqur në Mac App Store me një çmim prej 8,99 Euro për shkak të lansimit të tij dhe siç kam thënë, Unë do të jem në gjendje të zgjeroj desktopin tuaj në ekranin e iPad thjesht duke e lidhur atë me kabllo rrufe ose 30-pin përmes USB.

Shfaqja e duetit-mak-iphone-ipad-1

Për të konfiguruar aplikacionin, nuk keni nevojë të bëni asgjë të veçantë, thjesht shkarkoni programin për Mac falas dhe nga ana tjetër bëni të njëjtën gjë në iPad ose iPhone. Konfigurimi i rrjetit tuaj Wi-Fi, Bluetooth ose Airplay nuk ka rëndësi, pasi siç thashë më parë, lidhja bëhet fizikisht me kabllon e te dhenave.

Sipas zhvilluesit të formuar nga ish-inxhinierë që kanë punuar për Apple, performanca e aplikacionit do të ishte e shkëlqyeshme, domethënë pa vonesa ose vonesa në përgjigjen e ekranit me prekje, gjithmonë me një shpejtësi rifreskimi prej 60 kornizash në sekondë me avantazh për të qenë Plug and Play përveç mbështesin rezolutat e Retinës lidhje me tela opsionale dhe e sigurt.

Me pak fjalë, duket se sipas rishikimeve të përdoruesve, funksionon në mënyrë të përsosur si në OS X Mavericks 10.9 ashtu edhe në OS X Yosemite 10.10, duke pasur si kërkesë që të keni një pajisje iOS me versionin 5.1.1 ose më të lartë, kështu që nëse jeni në atë kamare të përdoruesve që kërkojnë atë hapësirë ​​të vogël ekrani, Duet Display është opsioni më i mirë për raportin cilësi / çmim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)