Përdorni QuickTime 7 të vjetër në OS X Mavericks

Instalim i shpejtë në kohë

Shumë gjëra kanë ndodhur që kur u zbulua për herë të parë riprodhuesi kryesor video i Apple. QuickTime gradualisht e bëri jetën më të lehtë për përdoruesit e OS X, por Me ardhjen e OS X Snow Leopard 10.6, lojtari QuickTime shkon në versionin e tij X dhe humbet veçori shumë interesante nga versioni 7.

Këto karakteristika i shtohen iMovie të mirënjohur, kështu që në një mënyrë përdoruesit mund të vazhdojnë të zbatojnë ato filtra dhe rregullime në videot e tyre, megjithatë, shpejtësia dhe rrjedhshmëria me të cilën ne mund ta bëjmë atë me QuickTime 7 PRO u zhduk.

Apple gjithmonë rezervonte disa veçori shtesë për QuickTime Pro që nuk ishin të disponueshme në standardin QuickTime Player. Disa nga këto karakteristika përfshinin redaktimin (prerja, kopjimi, ngjitja), eksportimi në kode të ndryshme dhe ruajtja e filmave në internet QuickTime në hard diskun tuaj. Të tjerët varionin nga rritja ose zvogëlimi i shpejtësisë së videos në ndryshimin e ngjyrës ose tingullit.

Në atë kohë, njerëzit që kishin të instaluar QuickTime 7 thjesht do të shihnin në menu se kishte disa opsione të bllokuara rezervuar për atë version PRO duhej te paguanit. Sidoqoftë, kur lëshohet QuickTime X, shumë prej atyre opsioneve zhduken duke lënë versionin e ri, për simpati të miliona përdoruesve, të gjymtuar.

Fakti është se nëse doni të vazhdoni të përdorni ato shtesa QuickTime 7, është akoma e mundur edhe nëse keni të instaluar OS X Mavericks. E vetmja gjë që duhet të bëni është të shkarkoni QuickTime 7 dhe ta instaloni në sistemin tuaj, pasi mundësia e instalimit të të dy versioneve, QuickTime 7 dhe QuickTime X në të njëjtën kohë është plotësisht e përputhshme. 

Në mënyrë që të shkarkoni versionin 7 të këtij lojtari, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në lidhjen vijuese për ta shkarkuar atë direkt nga faqja e internetit e Apple. Bëhet fjalë për Versioni QuickTime 7.6.6. Tani ju thjesht duhet të kërkoni në rrjet për një kod regjistrimi për versionin PRO. Ato gjenden në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe në rastin e një versioni kaq të largët shumë më tepër.

Pasi të keni regjistruar QuickTime 7 në versionin PRO, mund të shijoni menunë nga e cila mund të hapni Dritarja> Trego vetitë e filmit.

Pamja e ekranit 2014-07-30 në 07.40.29


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.