Përdorni më mirë hapësirën tuaj në disk me Diet Diet

Dieta-disk-0

Vazhdimi pak i fillit të asaj që unë propozova në një artikull i mëparshëm para mbani Mac-në tonë të azhurnuar dhe rishikoj pikat kyçe për funksionimin e duhur të sistemit, sot unë ju sjell një aplikacion nga zhvilluesi i softverit Tunabelly që mund t'i bëjë këto detyra të mirëmbajtjes pak më të lehta.

Përtej programeve tipike të pastrimit falas, Disku Dietë përqendrohet te fusha specifike ku mund të vendosim se cilat opsione duam të pastrojmë dhe cilat jo, megjithëse sigurisht që ka gjithashtu një seksion automatik të pastrimit në butonin "Dieta".

Sapo të fillojmë këtë program, ai do të propozojë atë le të zgjedhim njësinë ku kemi instaluar sistemi të vazhdojë me pastrimin e përgjithshëm pasi që ne do të duhet të jemi ata që i japim leje hyrjeje.

Dieta-disk-1

Në hapin tjetër do të shohim se si na tregohen mundësitë e pastrimit të diskut në lidhje me kodin, të dhëna të ndryshme të memorizuara, regjistra, të përkohshëm ... nga të cilat ne vetë mund të zgjedhim se në cilën prej tyre do të kryhet pastrimi ose në të njëjtën kohë.

Dieta-disk-2

Duhet gjithashtu të theksohet se programi përfshin rregullime në pastrimin e gjuhëve shtesë për të hequr ato që duam vetëm, ose për të qenë në gjendje të përdorim direkt dosjet e shkarkimeve dhe shkarkimeve me postë për të kontrolluar para se të kryeni pastrimin automatik. Edhe ne propozoni pak reagime për të dhënë përshtypjet tona dhe për të kontribuar pjesërisht në zhvillimin e këtij softveri.

Dieta-disk-3

Ky program është në dispozicion për tuajin shkarkoni nga Mac App Store plotësisht falas dhe këtu është qëndron sharmi i saj, pasi që është e vështirë të gjesh programe falas që janë aq efektive dhe me kaq pak mete si ky, por nga ana tjetër unë gjithashtu duhet të pranoj se një ndërfaqe disi më e punuar nuk do të ishte e keqe.

Përditësuar më: Nuk është më falas, tani ka kushtuar 0,89 €, kështu që blerja e tij është akoma interesante, por të paktën për mua, interesi nuk është më aq i "lartë".

Më shumë informacion - Merrni Mac-në tuaj të funksionojë gjithmonë si mekanizëm sahati

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mysafir dijo

  Nuk është falas, kushton 0,99

  1.    Miguel Angel Juncos dijo

   Në kohën e shkrimit, artikulli ishte falas, ndonjëherë ai është vetëm për periudha të kufizuara dhe nuk është specifikuar. Faleminderit për njoftimin, ai është përditësuar tashmë.