Përdorni "Paraqitje" për të mbrojtur PDF-të tuaja me një fjalëkalim [Këshillë]

Ndoshta nëse përdorim vetëm Mac-in tonë nuk është e nevojshme të përdorim fjalëkalime për të mbrojtur dokumentet tona ... ose ndoshta është për shkak se ne mund të humbasim pajisjet tona dhe, kur përballemi me dokumente të caktuara, çdo masë është e mirë.

Mbrojtja e fjalëkalimit nga Paraqitja.

En App Store, dhe jashtë tij, ka aplikacione që na lejojnë të mbrojmë dokumentet me një fjalëkalim, megjithatë, nëse ajo që duam të mbrojmë është një dokument PDF, inspektim Na jep atë mundësi nëse duhet të përdorim aplikacione të tjera. Procesi, siç do të shihni, është me të vërtetë i thjeshtë.

Mbroni dokumentet PDF me Paraqitje

Mbroni dokumentet PDF me Paraqitje

Para së gjithash, ne hapemi me inspektim dokumenti PDF të cilit duam të caktojmë një fjalëkalim. Pasi të hapemi, kalojmë te menuja Arkivi dhe atje, duke shtypur tastin Opsioni, ne do të shohim se si artikulli i menusë kopjuar  Transformohet në  Ruaj si
Ne zgjedhim Ruaj si dhe në kutinë e dialogut pop-up ne e kontrollojmë kutinë Encrypting nga fundi.

Tjetra ne vendosim fjalëkalimin që duam t'i caktojmë PDF dy herë dhe e mbajmë atë në vendin që duam në tonën mushama.

Tani, sa herë që duam të hapim këtë dokument do të na kërkohet fjalëkalimi i caktuar.

BURIMI: CultOfMac

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.