Përdoruesit e Apple gjithmonë paguajnë më shumë

Studimet që analizojnë zakonet e konsumatorëve kanë treguar vitet e fundit se përdoruesit e Apple karakterizohen nga të qenurit rebelë me para. Kjo është, ato përfshijnë njerëz që shkojnë kundër rrymës kur bëhet fjalë për pozicionimin e tyre kundër asaj që është quajtur "freemium".

Edhe pse emri mund të tingëllojë si një shaka, freemium është një strategji biznesi e njohur mirë për të gjithë: ofroni shërbime falas për të tarifuar për shërbime të tjera të veçanta ose të përmirësuara, falas + Prim.

Sidoqoftë, ky sistem nuk duket të jetë ideal për të fituar shumë adhurues të Apple. Ekrani i iPhone është shembulli i fundit që ka nga ata që do të paguanin më shumë në këmbim të një shërbimi më të mirë. Ndërsa një e treta e përdoruesve të Android do të blinin një iPhone nëse ekrani do të ishte më i madh, i njëjti studim (një studim i Tregjet e kapitalit RBC) zbulon se gjysma e konsumatorëve që duan të ndryshojnë telefonin e tyre celular në tre muajt e ardhshëm, po mendojnë të blejnë një iPhone dhe prej tyre një e katërta do të paguanin deri në 100 dollarë më shumë nëse ekrani do të ishte më i madh.

Pavarësisht nëse Apple i ka marrë parasysh këto të dhëna dhe tashmë po përgatit iPhone 6 në përputhje me rrethanat, çështja është që këto mendime zbulojnë ndryshimet midis atyre që konsumojnë Android dhe atyre që preferojnë Apple. Edhe pse përdoruesit e Android do të konsideronin kalimin në iPhone nëse do të kishte një ekran më të madh, arsyeja kryesore që nuk kanë është çmimi. Për Apple çmimi nuk është problem.

Përdoruesit e Apple nuk heqin dorë nga "gjithçka falas" dhe janë të gatshëm të paguajnë nëse ia vlen. Disa madje deklarohen haptas se janë kundër "freemium” Në shërbime të tilla si muzikë ose video në me kullim Ata ankohen për reklama invazive, por i kushtojnë një theks të veçantë industrisë së lojrave - po, mund të tingëllojë e çuditshme por ka i cili ankohet se mund të luhet falas.

Mëkat título2

Problemi me lojërat falas është se shumë sakrifikojnë cilësinë për sasinë dhe, më e rëndësishmja, se ato me të vërtetë nuk janë falas. Në fund ju përfundoni duke paguar për shtesa ose për mundësinë e vazhdimit të evolucionit në lojë në mënyrë që të mos ngecni.

Përjashtim nga ky lloj loje freemium Ato do të ishin ato që ofrojnë një mundësi të caktuar profesionalizimi, e cila mund të bëhet më shumë sesa thjesht argëtim. Ne u referohemi lojërave si poker online që në të vërtetë formojnë një industri për veten e tyre. Këto aplikacione nuk kanë kosto; duke pasur mundësinë e hyni në turne falas edhe pse nëse dëshironi mund të konkurroni edhe me para të vërteta. Një lloj mënyre e tretë që ofron mundësinë e shpenzimit ose jo pa dëmtuar cilësinë e lojës, pasi mbështetja është e njëjtë.

Përdoruesit e Apple do të ishin në atë mënyrë të tretë. Falas po por pa kushte; Nëse do të duhet të humbas cilësinë, të duroj reklamat e padëshiruara ose të përfundoj duke paguar gjithsesi, preferoj ta bëj që nga fillimi.

Kush e blen Apple e di se e dëshiron atë dhe si e dëshiron atë. Ky grafik i Analitika e rrjedhshme y Apple App Store demonstron rritjen spektakolare të aplikacioneve falas; megjithatë, i njëjti studim në fund të vitit të kaluar gjithashtu tregoi se përdoruesit e Apple shpenzuan më shumë se tre herë për aplikacion sesa përdoruesit e Android.

Ndërsa kostoja mesatare për aplikim për ndjekësit e Apple është 19 cent, Android harxhon vetëm 6, dhe gjithashtu ata që përdorin iOS blejnë më shumë. Somethingshtë diçka si të mendosh "nëse blej një Ferrari nuk do të vë benzinë ​​të keqe".

Në një masë të tillë që kjo tendencë ndikon edhe në shërbime që nuk kanë asnjë lidhje me aplikacionet mobile. Wall Street Journal Ajo lëshoi ​​një luftë të vogël mediatike dy vjet më parë, kur këto zakone të konsumit kishin filluar të bëheshin të njohura, kur botoi se krahasuesi i hotelit Orbitz tregoi oferta të ndryshme në varësi të personit që po kërkonit ishte duke përdorur Mac ose Windows.

Paga mesatare, në SH.B.A., e një pronari Mac është 98.560 dollarë për 74.452 dollarë që fiton pronari i Windows. Kjo e bën një përdorues të Mac të gatshëm të paguajë deri në 30% më shumë në natë dhe ka një mundësi 40% më të madhe për të rezervuar në hotele me 4 ose 5 yje. Pra, sipas Orbitz, nuk është se ata nuk i treguan ofertat më të mira për Mac por që kërkimet e tyre treguan gjithashtu hotele që Windows nuk do të mendonin as t'i shikonin. Në fund duket se Mac dhe Windows janë më shumë se dy sisteme operative.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.