Përgjigjuni iPhone tuaj në Mac tuaj me Dialogue

DIALOGU

Sot ju sjellim një aplikacion për Mac që për disa mund të bëhet një dobi e shkëlqyeshme. Ky është aplikacioni Dialogue, i cili është i aftë të lidhë Smartphone-in tuaj me Mac-un tuaj për të qenë në gjendje të merrni, të bëni dhe të regjistroni thirrje nga Mac-i juaj pa qenë nevoja të merrni telefonin në dorë.

Sa herë keni qenë në situatën e punës në zonën tuaj të punës dhe merrni një telefonatë? Dhe përveç kësaj, është e mundur që në vendin ku jeni nuk keni shumë mbulim dhe duhet të shkoni në një pjesë tjetër të shtëpisë për t'iu përgjigjur thirrjeve, duke humbur kështu gjurmët e asaj që po bënit.

 Tani, me Dialogue, nëse do të punoni me Mac-un tuaj, thjesht lini telefonin në shtëpi në një vend me mbulim të mirë dhe harrojeni atë. Dialogu do t'ju lejojë që kur të merrni një telefonatë të mund t'i përgjigjeni asaj në Mac tuaj. Përveç kësaj, ju ofron një ndërfaqe shumë të pastër nga e cila do të keni qasje në listën tuaj të kontakteve si dhe mundësinë e regjistrimit të bisedave, është, paralajmërim nga më parë për të filluar regjistrimin e palës tjetër, pasi nëse jo do të shkelni ligjin nëse do të përdorni ato regjistrime në publik më vonë.

DIALOGU PUBLI

Nuk është e nevojshme që ne duhet të ekzekutojmë një aplikacion brenda telefonit për ta arritur këtë pasi e gjithë puna është bërë nga Bluetooth ose WiFi që kemi aktiv. Dialogu është përgjegjës për lidhjen e telefonit me Mac (është i pajtueshëm me Android dhe Windows Phone) dhe për të qenë në gjendje të merrni dhe të bëni thirrje nga kompjuteri.

MENU DIALOGU

Aplikacioni përdor njoftimet që shfaqen në qendër të ekranit për t'ju parandaluar humbjen dhe pamjen nga ajo.

Aplikacioni është i disponueshëm për shkarkim në Mac App Store me një çmim prej 5,99 €

Më shumë informacion - Si të futni numrin tuaj të telefonit si dërgues në iMessages

Shkarko - 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Christian Barrera dijo

    kontribut i shkëlqyeshëm !! Do ta provoj, faleminderit shumë miq