iTranslate 2.0 falas për një kohë të kufizuar

përkthe-1

Zbatimet që na lejojnë të përkthejmë tekste ose fjalë në gjuhë të tjera janë si buka dhe gjalpi ynë për shumë njerëz që zakonisht ka detyrimin ose nevojën për të lexuar ose komunikuar në gjuhën e tyre jo-amtare. Më parë kemi folur tashmë për aplikacione të tjera që janë të integruara në sistem dhe nga menyja e opsioneve na lejon të zgjedhim tekstin dhe ta dërgojmë direkt në aplikacion në mënyrë që të zbulojë gjuhën dhe ta përkthejë atë në gjuhën që duam.

Në treg mund të gjejmë shumë aplikacione që keni një fjalor të integruar që lejon përkthimet të kryhen pa lidhje interneti. Sidoqoftë, ne gjithashtu mund të gjejmë të tjerë që na lejojnë të kryejmë përkthime pa nevojën e një lidhjeje. Më të mirët janë gjithmonë ato që bazohen në internet pasi ato bazohen në përmirësimet që përdoruesit bëjnë të përkthimeve.

përkthe-2

Aplikacioni që ju tregojmë sot dhe që mund të shkarkohet falas është iTranslate 2.0, një fjalor shumë i thjeshtë dhe i shpejtë për t’u përdorur. Ky aplikacion që sapo është azhurnuar për t’u ridizenjuar plotësisht, por ndryshe nga aplikacionet e tjera që janë të integruara në sistem, nëse duam të përkthejmë një tekst, duhet ta kopjojmë dhe më vonë ta ngjisim në iTranslate, pak a shumë i njëjtë me ne mund të bëjë me të. Google Përkthe direkt përmes shfletuesit.

Karakteristikat ITranslate 2.0

 • Mbështetje për më shumë se 50 gjuhë në të dy drejtimet.
 • Funksioni AUTO që njeh automatikisht gjuhën që duam të përkthejmë.
 • Funksionim i lehtë dhe i menjëhershëm.
 • I pajtueshëm me ekranet Retina.

Detajet e aplikacionit ITranslate 2.0

 • Përditësuar: 12 / 05 / 2016
 • Versión: 2.0
 • Madhësi: 5.2 MB
 • Gjuhë: Anglisht
 • E pajtueshme me OS X 10.11 ose më vonë, Procesor 64-bit.
 • I përputhshëm me shfaqjet e retinës.

Ky aplikacion ka një çmim i rregullt prej 4,99 euro, sepse është një mundësi e mirë për ta shijuar këtë përkthyes falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Topotamalder dijo

  Nacho, a po e ul shiritin… Pse të vendosësh më shumë bujë në Mac nëse në fund të fundit është e njëjtë me Google traslator ??? Currated it mik, unë jam duke shkuar në faqe gjatë gjithë ditës për të parë nëse shoh aplikacione interesante falas për një kohë të kufizuar, dhe kolegët tuaj nxjerrin vetëm aplikacione argëtuese