Përmbajtja e realitetit të shtuar mund të mbërrijë në 2021 në Apple TV +

Apple TV +

Duket se realiteti i shtuar po merr rëndësi të madhe këto muaj të verës dhe pas blerjes së disa kompanive që i janë kushtuar sektorit AR, tani shfaqet i vjetri i mirë Mark Gurman dhe nis një lajm në mediumin e njohur Bloomberg duke shpjeguar se Apple TV + po përgatitet për mbërritjen e saj në 2021.

Kjo mbërritje nuk do të thotë që përmbajtja aktuale që kemi në dispozicion në shërbimin e transmetimit Apple TV + është lënë mënjanë. Gurman, shpjegon në lajmet e tij se Kjo përmbajtje e re e realitetit të shtuar do të jetë plotësisht plotësuese e serialeve, filmave dhe përmbajtjeve të tjera transmetim nga Apple.

Syzet dhe përmbajtja e re AR në Apple TV +

Të gjitha thashethemet tregojnë drejtpërdrejt për kontributin e Apple në këtë lloj përmbajtjeje që me të vërtetë nëse e shohim atë me ftohtësi sot, nuk është aspak diçka që përdoruesit përdorin çdo ditë ose që është me të vërtetë e zgjeruar në shtëpitë e individëve. Po është e vërtetë që një vit në MWC gjithçka që pamë kishte të bënte me realitetin e shtuar dhe realitetin virtual, por që u la në një mirazh që më në fund nuk duket se ka depërtuar në shtëpitë e përdoruesve.

Duket se basti i Apple është i fortë dhe është se nëse i kushtojmë vëmendje blerjet e fillimit të fundit dhe lëvizjet e tjera të bëra nga kompania këto muaj, vitin e ardhshëm mund të jetë një AR kryesor për përdoruesit e Apple. Pasja e syzeve që do të ishin hardueri, shtuar në përmbajtjen në Apple TV + dhe të tjerët, mund të japë shtytjen përfundimtare për këtë teknologji që nuk e kemi parë vërtet. Po, në ditët e sotme ka syze të fuqishme AR si Oculus apo edhe HTC Vive, por kur Apple përfshihet zakonisht revolucionarizon tregun kështu që do të shohim se çfarë do të ndodhë më në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.