Përmbledhja më e "apeluar" e javës (III)

      Ne ju prezantojmë edhe një javë përmbledhjen më të plotë të lajmeve më të rëndësishme që ndodhën në mjedis mollë gjatë shtatë ditëve të fundit kështu që nëse keni humbur diçka, këtu do t'i gjeni të gjitha. Shkoni për të.

      Ne e përfunduam javën e kaluar me lajmin se Radio iTunes fillon zgjerimi i saj në të gjithë botën, duke shpresuar se së shpejti do të jetë gjithashtu në dispozicion në Spanjë, dhe ndërsa kjo po ndodhte, kolegu ynë Rubén na tregoi se si të marrim produkte falas në aplikacion Apple Store.

Radio iTunes

Radio iTunes

Azhurnimet e javës

      Dhe nëse e kemi përfunduar javën me upgrade në iOS 7.0.6 Cili është hapi para atij që pritet iOS 7.1 i cili do të mbërrijë në mes të muajit të ardhshëm, ne gjithashtu fillojmë javën me një azhurnim të rëndësishëm, azhurnimin e Linjës 4.0, aplikacionin e mesazheve të çastit që ka ditur të shkojë përtej "dërgimit dhe marrjes së mesazheve" duke krijuar një dyqan temash për hera e parë.

Përditësimi i IOS 7.0.6

Përditësimi i IOS 7.0.6

Blerja më e njohur

Facebook blen WhatsApp

Facebook blen WhatsApp

      Por padyshim lajmi më i rëndësishëm i javës erdhi të mërkurën e kaluar natën kur mësuam se Facebook bleu WhatsApp për asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 16.000 milion dollarë, që përfaqëson 10% të vlerës së rrjetit social të "Më pëlqen". Rëndësia e këtij lajmi është e dukshme dhe do të varet kryesisht nga planet që Facebook ka për platformën më të madhe aktuale të mesazheve të menjëhershme.

Patentat, patentat dhe më shumë patentat.

      Si çdo javë mollë Asnjëherë nuk pushon të na mahnisë me patentat e saj të pabesueshme dhe, veçanërisht, të mbjellë dyshime se kur dhe në çfarë mënyre ata do të shohin dritën: posta elektronike, të reja kufje molle në gjendje të masë aktivitetin tonë fizik, MacBook me kontrolle prekëse ose një sistem i ri i lidhjes magnetike që ju lejon të lidhni pajisje të panumërta me iPad, madje dy iPad midis tyre, janë disa nga patentat që kemi mundur të dimë në shtatë ditët e fundit.

"IEvolution" i Apple

      Disa largohen dhe të tjerët qëndrojnë. Ne tashmë mund ta shihnim atë një javë më parë me 5C iPhone dhe 2 iPad, e cila së shpejti do të zhduket nga tregu. Dhe këtë javë flasim iPad sepse me shumë gjasë ata të Cupertino kanë marrë dy vendime të rëndësishme. Nga njëra anë, këtë vit nuk do të ketë rinovim të iPad Mini; dhe nga ana tjetër, këtë vit nuk do t'i shohim të përfolurat 13 ″ iPad Pro, e cila do të shtyhej deri në 2015, megjithëse ju sollëm një interesant, por nuk ka gjasa Koncepti iPad Pro për të shuar urinë për një tabletë gjigande. Arsyeja është e thjeshtë: ata të Cupertino kanë zgjedhur të përqendrojnë përpjekjet dhe burimet në segmente të tjera:

 • e pritshme une shikoj, funksionalitetet e mundshme të të cilit na mësoi kolegu ynë Sergio dhe për të cilat gjithashtu ju lamë një koncept të ri interesant.

  Koncepti IWatch me ekran të lakuar dhe sensorë të integruar

  Koncepti IWatch me ekran të lakuar dhe sensorë të integruar

 • natyrisht tjetër iPhone 6 që kjo javë nuk na ka sjellë aq shumë thashetheme sa ajo e mëparshme, por ne e dimë që mund të ketë mungesë të kornizave në mënyrë që të ketë një ekran më të madh pa e bërë pajisjen shumë të madhe.

  Koncepti iPhone 6

  Koncepti iPhone 6

Rritja e sigurisë

      Një tjetër lajm i mrekullueshëm për të gjithë përdoruesit e mollë Spanjollët mbërritën pas mesit të javës: një vit pas premierës së tij në Shtetet e Bashkuara dhe disa vende të tjera, shërbimi i verifikimit me dy hapa e jona Apple ID Nga të cilat ne ju tregojmë në detaje se nga çfarë përbëhet dhe si ta aktivizoni atë në mënyrë që të gjitha detyrat që kryejmë në pajisjet tona të mollës dhe të kërkojnë hyrjen në llogarinë tonë të përdoruesit të mollë janë 100% të sigurta.

Verifikimi me dy hapa i ID-së së Apple

Verifikimi me dy hapa i ID-së së Apple

Plus

        Lajmi "i mirë" i javës na erdhi nga Japonia ku tashmë është një djalë që bën një radhë inekzistente për të blerë tjetrën iPhone 6.

      "Frika" e javës na dha jonathan ive i cili papritmas u zhduk nga faqja e drejtorëve të mollë. Për fat të mirë nuk ishte asgjë më shumë se një gabim i lehtë që shtypi bëri jehonë shpejt pa pritur ndonjë komunikim.

      Dhe ne e mbyllim javën me një tjetër protagonist tonin: bie nga Whatsapp të shtunën pasdite dhe efekti i saj në telegram.

       Festimi i së parës Festivali iTunes Shtetet e Bashkuara, përdorimi i iPads në fluturimet Iberia Për të përmirësuar dhe përmirësuar detyrën e pilotëve, përfundimin e marrëveshjes me Samsung për prodhimin e Procesori A8 de mollë, ose paradhënia e mbërritjes së Zyra për iPad janë disa nga lajmet e tjera që këtë javë ju kemi sjellë në Applelizados.

Dhe duke filluar nga sot ... shumë më tepër !!!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.