Njihuni me MeteoEarth, tani i disponueshëm për Mac

METEOTOKA

Mjerisht, pas këtyre festave të Krishtlindjeve, ne po përjetojmë stuhi me erë dhe me shi në Spanjën veriore që shkatërrojnë shumë qytete bregdetare.

Ndërsa teknologjia përparon, metodat për zbulimin dhe raportimin e meteorologji të botës. Sot ne ju sjellim një version të ri të një aplikacioni që tashmë ekzistonte për sistemin iOS dhe që tani vjen me forcë të madhe për Mac.

Ekziston një numër i madh i aplikacioneve për pajisjet mobile që ju informojnë për të dhënat e motit në kohë reale. Përveç kësaj, siç e dini, vetë iOS7 ka aplikacionin "Moti" që na informon për kushtet e mjedisit.

Në këtë rast, MeteoTokë Ju informon për kushtet meteorologjike siç bëjnë profesionistët e vërtetë të sektorit, duke përdorur burimet origjinale të informacionit. Me MeteoEarth ne mund të lëvizim rreth një globi në 3D thjesht duke shtypur një buton, të lëvizim në të gjitha drejtimet, të zmadhojmë, të kemi një pamje panoramike për të parë më mirë elementët atmosferikë, zmadhimin dhe zvogëlimin.

AMERIKA KLIMA

Ndër tiparet kryesore të këtij versioni të ri për Mac mund të nxjerrim në pah:

 • Moti Global - Shikoni ngjarjet e motit ndërsa ato zhvillohen në të gjithë botën.
 • Vizualisht mahnitëse - Grafikë me rezolucion të lartë që do t'ju bëjnë përshtypje dhe do t'ju mahnitin.
 • Lehtë për t’u përdorur: Zmadhoni ose zvogëloni dhe rrotulloni globin me lëvizje të lëmuara dhe lundrim të menjëhershëm.
 • Interaktive: ndaloni lundrimin në kohë reale për të nxjerrë në pah fenomenet e motit dhe lëvizni para dhe mbrapa ashtu si dëshironi.
 • Plotësisht i personalizueshëm: zgjidhni elementët për tu shfaqur, përfshirë mbulesën e reve, erën dhe shiun. Ndërron mes pamjes globale 3D ose hartës. Mund të shtoni edhe grafikë të diellit dhe hënës.

RETAT E AMERIKS

KLIMA BOTRORE

Isshtë një aplikacion shumë i plotë dhe një nga më të mirët që ekziston. Isshtë në dispozicion në Mac App Store me një çmim prej 4,99 € në versionin Mac.

Më shumë informacion - Moti YoWindow, një aplikacion tjetër për të parë motin


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.